REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Hraniční zámeček

28. 5. 2016

Hraniční zámeček

Hraniční zámeček leží v samém srdci Lednicko – valtického areálu na Jižní Moravě.
Celý Lednicko-valtický areál je od roku 1996 zapsán v seznamu kulturního dědictví UNESCO stejně jako Hraniční zámeček v Hlohovci. Hotel s restaurací je vhodný jak pro romantické pobyty, rodiny s dětmi, tak i pro firemní akce, prezentace a školení. Umístění vybízí k výletům do Věstonic nebo do Lednicko – valtického areálu s mnoha památkami.
Hotel
Čtyřhvězdičkový hotel v centru Lednicko – valtického areálu vybudován v těsné blízkosti Hraničního zámečku. Kapacita hotelu je 55 stálých lůžek v 1 a 2 lůžkových pokojích a apartmánech. (1x dvoulůžkový pokoj pro ZPS) U některých pokojů je možnost přistýlky. Hotel dále nabízí – saunu, masážní vířivou vanu, venkovní bazén, hotelový bar, kongresový sál, půjčení jízdních kol, úschovnu kol, venkovní terasy s výhledem na zámeček, dětské hřiště. Připojení Wi-Fi je v celém areálu.
Restaurace
Nově zrekonstruovaná restaurace v moderním stylu Vám nabízí kvalitní českou i zahraniční kuchyni s možností ochutnání řady vín z Vinných sklepů Valtice. Restaurace je přímo v historické budově hraničního zámečku a slouží jak pro soukromé obědy či večeře, tak pro firemní akce, svatební hostiny, nebo rodinné oslavy až pro 60 osob. Prostředí a okolí zámečku je ideálním místem pro romantické svatební hostiny a obřady přímo na nádvoří zámečku.

Vinný sklep

Vinný sklep vybudovaný přímo v historické budově Hraničního zámečku slouží pro firemní akce, oslavy narozenin, promoce, večerní ochutnávky a degustace vín za doprovodu cimbálové hudby. Připravíme večerní rauty s domácími i zahraničními specialitami.
Chaplin Café
Moderní a stylová kavárna s bowlingem, bazénem a letní terasou v krásném prostředí Hraničního zámečku v Hlohovci. Areál Chaplin Café dále nabízí dvě profesionální bowlingové dráhy, kulečník, stolní fotbálek, stylovou kavárnu s barem. V horním patře se nachází kongresový sál pro různá školení, firemní akce a meeting. Areál Chaplin Café byl vybudován v těsné blízkosti Lichtenštejnské památky Hraniční zámeček s hotelem, restaurací a vinným sklepem.
Facebook: Chaplin Café – Hlohovec, Rezervace: 602 72 82 92, www.chaplin-cafe.cz
Firemní akce – prostory pro školení
V budově hotelu se nachází kongresový sál pro 50 osob s kompletním vybavením
pro Vaše firemní školení, přednášky, kongresy nebo semináře. Wi-Fi zdarma.
Výlety – cykloturistika
Největším lákadlem celého regionu je bezesporu komplex staveb ležící mezi Lednicí a Valticemi nazývaný Lednicko -Valtický areál. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích stojí za návštěvu lednický Palmový skleník z poloviny 19. století se sbírkou tropických a subtropických rostlin. Dále pak Valtické vinné trhy, Mikulovský zámek, židovský hřbitov v Mikulově a samozřejmě návštěva Pavlovských vrchů s nádržemi Nové Mlýny.
Historie zámečku

Klasicistní stavba byla postavena v letech 1816 až 1819 na hranici mezi Markrabstvím moravským a Dolním Rakouskem. Středem zámečku jako symbol hranice protéká potůček. Tuto hranici připomíná také nápis „Zwischen österreich und Mähren“ na fasádě budovy. Zámeček byl zbudován na močálovité půdě, která musela být nejdříve zpevněna dřevěnými piloty a rošty, na které pak byly položeny základy objektu. Plány vypracoval zednický mistr Karel Schlepa. Kámen pro budovu byl lámán i v Archlebovském lomu. Na stavbě pracovali mikulovský kamenický mistr Schebesta, lednický zámečník Petr Schmidl, valtický zámečník mistr Jan Speitel, pozlačovač Antonín Pölt, vídeňský malíř Lichner a sklenářské práce obstarávala Terezie Hubertová. Celkem stálo vybudování Hraničního zámku 70 573 zl.
Kalendář akcí ZDE

KONTAKT

Hotel Hraniční zámeček
Hlohovec u Břeclavi
Hlohovec č.16
tel.:  +420 519 354 354 recepce
fax.: +420 519 354 353
tel.:  +420 519 354 293 restaurace
e-mail: [email protected]
web: www.hranicnizamecek.cz
Facebook – Hotel Hraniční zámeček
REKLAMA

Hotel Hraniční Zámeček

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA