REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Hraj design…to nejlepší z dětského designu očima studentů VŠUP

HRAJ DESIGN

Jak vypadá současný design pro děti?
Odpověď hledají studenti Ateliéru produktového designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze spolu s Galerií umění pro děti. Během podzimní přehlídky Designblok společně připraví výstavu designu určeného dětem pod názvem HRAJ DESIGN.
Galerii umění pro děti GUD se tento rok stane poprvé součástí podzimní akce Designblok, která každoročně přináší nabídku toho nejlepšího v oblasti designu. Tento rok se navíc očima studentů VŠUP bude možné podívat i na to co se nabízí v oblasti design pro současné děti.
Design stoliček, lampiček a především hraček pro děti je dnes v portfoliu téměř každého významného návrháře a výrobce designu. Sekci určenou speciálně dětem má ikonický výrobce ze Švýcarska VITRA ale také kultovní český výrobce s letitou tradicí TON. Studenti z ateliéru, který vede dvojice Michal Froňek a Jan Němeček vybrali ty nejinspirativnější solitéry a doplnili je svým vlastním pojetím designu pro děti, který vytvořili v minulém semestru.
Výstava Hraj design nebude pouze pasivní ukázkou designu, ale díky interaktivní instalaci se stane hrací plochou, plnou barevných stoliček, houpacích hraček a netradičních doplňků pro dětský pokoj, kde si všichni malí návštěvníci můžou vyzkoušet, jak objekty fungují.
Hravé pojetí celé výstavy doplní na zdi vytvořené ilustrace od studentů Ateliéru Ilustrace VŠUP.
Součástí výstavy bude relaxační zóna s hračkami pro děti a sezením pro dospělé a obchod, kde bude většina z vystavených produktů v prodeji za speciální ceny.
Kurátoři Hraj design: Vácalv Mlynář, Jakub Pollág, Viktorie Beldová, Romam Kvita, Lenka Svatošová
O projektu GUD:
Projekt Galerie umění pro děti GUD vznikal za významného přispění hl. m. Prahy, a to především díky podpoře a osobní záštitě paní radní Alexandry Udženije. Partnerství nad první výstavou převzalo hl. m. Praha. Záštitu poskytlo Ministerstvo životního prostředí a městská část Praha 1.
Provozovatelem galerie je společnost Umění pro děti, o.p.s., která byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění.
Kontakty:
Adresa galerie: nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1 (u Staroměstského náměstí)
Otevírací doba GUD:  Út – Ne, 10:00 – 18:00 hod
Otvírací doba Designblok:  Po – Ne,  10:00 – 21:00 hod (1.9. – 7.9. 2012)

www.galeriegud.cz


 

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA