REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Hrad Kunětická hora

Kunětická hora
Hrad Kunětická hora zahrnuje zbytky hradní stavby z poloviny 14. století, ale dochovány jsou zde i prvky z dob husitských, kdy byl hrad důležitým opěrným místem hejtmana Diviše Bořka z Miletínka.
Na přelomu 15. a 16. století areál přestavěli páni z Pernštejna v mohutný dvouvěžový hrad s mimořádným systémem opevnění. Za první republiky byla část hradního areálu rekonstruována podle projektu architekta Dušana Jurkoviče.  Z hradní věže jsou vidět Železné hory, Orlické hory a Krkonoše. Na návštěvníky čekají stálé expozice, sezónní výstavy, v hradních sklepeních nejstarší nalezené předměty, reprezentativní Rytířský sál, výstava o vývoji soudnictví, expozice o parforsních honech, hradní zbrojnice, výstava starých vyobrazení hradu, kaple sv. Kateřiny a velká lukostřelnice.
Hrad Kunětická hora nabízí:
•    divadelní výukové programy pro MŠ a ZŠ
•    letní divadelní scéna, hudební festivaly, koncerty
•    řemeslné trhy, šermíři, sokolníci, filmová promítání
•    svatby, společenské akce atd.
Tip pro rodiny s dětmi:
Výlet pro dětiPřed hradem dřevěná chaloupka uhlíře Věňavy, která je dětem volně přístupná, v paláci sídlí největší drak na tuzemských hradech. Kromě jiného klasická zbrojnice, hladomorna… Z věže nezapomenutelné výhledy do okolí, v každém patře lavička, kde se dá posedět a odpočinout si. Přímo u hradu lukostřelnice, kolem přístupové cesty obora s vysokou zvěří. V blízkosti také muzeum perníku v Perníkové chaloupce. Na hradě je v období 1. 7. 2015 – 30. 9. 2015 výstava kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela!
Natáčené filmy: Arabela (Rumburakův hrad), Konečná stanice
Prohlídkové okruhy
1. okruh – hradní  palác s věží
2. okruh – kaple sv. Kateřiny
3. okruh je  spojením prvního a druhého
Prohlídka I. okruhu je samostatná, návštěvník s platnou vstupenkou chodí po hradě sám, obvykle v každou celou hodinu probíhá na palácovém nádvoří výklad průvodce pro zá-jemce.
Do kaple vstup pouze  s průvodcem ve stanovený čas, který se návštěvníci vždy dozví na pokladně při koupi vstupenky.
Doba trvání: 1. okruh – cca 50 minut (záleží na tempu a zájmu každého jednoho návštěvníka – viz výše), druhý cca 10 minut, oba okruhy cca 60 minut.
výlet pro dětiMožnost focení, natáčení v objektu:
Focení: 30,-Kč
Filmování: 200,-Kč, vše pouze k soukromým účelům.
Dopravní spojení:
VLAK: Železniční stanice Stéblová (cca 8 km).
AUTOBUS: MHD Pardubice – linka č. 16 (jede od vlakového nádraží přes centrum, až ke Kunětické hoře zajíždějí pouze některé spoje). Název zastávky: Ráby, odb. Kunětická hora. Jízdní řád viz www.dpmp.cz.
Linkové autobusy CAR – TOUR s.r.o. – trasa Pardubice – Vysoká nad Labem – Hradec Králové na zastávku „Ráby,odb. Kunětická hora“. Jízdní řád viz www.idos.cz.
Občerstvení:
Na hradním nádvoří (volně přístupném v otevírací době objektu) se nachází kiosek „krčma U Koloděje“. K dispozici základní druhy nápojů, chipsy, tatranky, nanuky, zmrzlinové kornouty apod. Příjemné posezení, kryto šindelovou střechou. V kiosku se nevaří. Otevřen v otevírací době objektu, mimo hlavní turistickou sezónu někdy v závislosti na počasí.
Svatby: 
Poplatek za svatbu činí 4.235 Kč (3.500,- plus 21 % DPH). V této částce je zahrnut pronájem reprezentačního Rytířského sálu zdobeného diamantovou klenbou, úprava uspořádání mobiliáře, květinová výzdoba, vytvářená na zakázku výhradně pro tyto účely, a také slavnostní přípitek pro novomanžele. Po dobu trvání obřadu bude sál pro veřejnost uzavřen. Kapacita prostor je cca 80 osob. Pro svatebčany nabízíme možnost parkování přímo před hradem.

Otevírací doba

Kunětická Horalistopad až březen zavřeno.
duben: víkendy + svátky (včetně Velikonoc) 10.00 – 16.00 hodin, ve všední den pouze pro objed-nané skupiny (alespoň 5 osob);
květen – srpen 9.30-17.30 hodin
září: všední dny 10.00-16.00 hodin, víkendy a svátky 10.00-17.00 hodin
říjen: víkendy a svátky 10.00-16.00, ve všední den pouze pro objednané skupiny (alespoň 5 osob).
Otevřeno vždy bez polední přestávky.
Zavírací den: pondělí
Pokud připadne na pondělí svátek, je otevřeno a zavíracím dnem je v takovém případě následující úterý. Pokladna zavírá 30 minut před koncem návštěvní doby – poslední možnost vstupu do objektu v daný den.

Správa hradu Kunětická hora

533 52 Staré Hradiště
+ 420 466 415 428,
+ 420 725 507 500
[email protected]
www.hrad-kunetickahora.cz
Foto: Archiv NPÚ ÚPS na Sychrově

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA