Hrad a zámek Staré hrady připravil pohádkový program pro děti!

Hrad a zámek Staré hrady


Hrad a zámek Staré hrady má jako jeden z mála otevřeno přes celou zimu a nabízí prohlídkové okruhy zvláště pro rodiny s dětmi. 
 
Kalendář akcí 2012
      DO POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I.  –  každý den po celý rok
Každý den po celý rok můžete v pohádkových okruzích – zámecké tajemné sklepení a – hradní pohádková půda – čarovat s našimi živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich sto padesáti pohádkovými kamarády ze světa pohádek. Přijďte ochutnat lektvary a utrejchy našich čarodějnic a strašidláků. O soutěže,  hry a překvapení není u nás nikdy nouze!
VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI VÍNA  –  14. 4. 2012, 10 – 18 hod.
Tradiční jarní slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Ochutnávka vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti, vojenská přehlídka a další zajímavosti.
ARCHIBALDOVY SLAVNOSTI POHÁDEK –  19. 5. 2012, 10 – 18 hod
Bohatý program pro děti i dospělé po celý den. Velká pohádková soutěž čaroděje Archibalda I. – pasování ochránců starohradských pohádek, písničky a pohádková představení. Přivítání dalších pohádkových bytostí, jarmark, soutěže, hry, zábava a překvapení pro děti i dospělé. Přesvědčte se na vlastní oči, že na Starých Hradech pohádkové bytosti skutečně žijí.
DRAČÍ SLAVNOSTI –  16. 6. 2012, 10 – 18 hod                                                                Slavnosti draků, dračic a dráčků z pohádek čaroděje Archibalda I. Představení dalších starohradských draků a dráčků, dračí oslavy, velký rytířský turnaj na počest dračí princezny. Jarmark, soutěže, hry, zábava a překvapení pro děti i dospělé po celý den.
POHÁDKOVÉ REJDIŠTĚ –  soboty, neděle – červen a září, 10.00 – 17.00?  středy, neděle  – červenec a srpen, 10 – 18 hod
Pohádkové bytosti ožívají a vtáhnou vás do svých her a radovánek. Každou sobotu a neděli v červnu a září a o prázdninách každou neděli a středu vás na nádvoří pohádkových Starých Hradů netrpělivě čekají veselé  princezny a čarodějnice,  popletení čerti a čarodějové, ale i čarocezny a čertenice. Zábava, soutěže a hry  pro děti i dospělé – přijďte si hrát!
STŘEDOVĚKÉ SOBOTY a TEMPLÁŘI na HRADĚ –  každou sobotu – červenec a srpen 2012, 10 – 18 hod
Středověk neskončil – trvá. Každou sobotu o letních prázdninách v gotických zdech Starých Hradů  zažijete STŘEDOVĚK. Tajemství templářů, rytířské souboje, čest a síla, trest a právo středověku, hudba, ohně, řemesla, tržiště a dobové pokrmy. S rytíři, zbrojnoši, kejklíři, jarmarečníky, tanečnicemi, čarodějnicemi, žebráky a různou další sebrankou ochutnáte všemi smysly atmosféru dne na středověkém hradě. Nevídané a neslýchané – soutěže, hry, zábava a překvapení pro děti i dospělé!
STAROHRADSKÁ HRADOZÁMECKÁ NOC –  1. 9. – 2. 9. 2012,  18.00 –  01.00 hod                    Noční pohádkové prohlídky zámeckého pohádkového sklepení a hradních a zámeckých prostor, souboje rytířů a dračí ohňová show.  Zažijete a všemi smysly v netradičním pojetí ochutnáte atmosféru pohádek čaroděje ARCHIBALDA I. K tomu všemu pravý středověk a souboje templářských rytířů, doprovázné DRAČÍ OHŇOVOU SHOW. Nevídané a neslýchané. Zábava a překvapení pro děti i dospělé.
VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI VÍNA  –  06. 10. 2012,  10 – 17 hod
Tradiční podzimní starohradské slavnosti vína za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Ochutnávka vín, dobová řemesla, vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti a další zajímavosti.
VEPŘOVÉ HODY aneb POHÁDKOVÉ POSVÍCENÍ  –  27. 10. 2012,  10 – 17 hod
Tradiční lidová veselice. Domácí zabíjačka, guláš, jitrničky, jelítka, slivovice, posvícenské koláče a bohatý jarmark. Veselé jarmareční historky a písničky, velká pohádková soutěž,  bohatý program po
celý den, pohádkové překvapení pro děti.
ČERTI a ČERTICE ze Starohradských pohádek – 01. – 02. 12. 2012, 10 – 17 hod
Čertovský jarmark, Velká čertenická soutěž. Pro každého člobrdíka dárek od starohradského čerteníka. Čtení z velké Knihy hříchů, ochutnávka čertovské medoviny a pekelně dobrých bonbónů, zábava a hry s čerty, pekelná překvapení pro děti i dospělé.
VÁNOCE na HRADĚ –   prosinec 2012, 10 – 17 hod., SO, NE,  prázdniny, svátky
Ochutnáte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky. Zvýhodněným okruhem pohádkovým  hradem a  vánoční pohádkou vás provede živá čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Zažijete Vánoce našich prababiček a v pohádce tu na vás čeká nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů.
DRAČÍ ČARODĚJNÉ  pohádkové PROHLÍDKY – listopad, prosinec, leden, únor, březen 2012/13, 10 – 17 hod.,  SO, NE, prázdniny, svátky
Pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku! Na hradě se usídlili draci – skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní drak a mnoho pohádkových bytostí, strašidýlek a skřítků z pohádek čaroděje Archibalda I. Od sklepa až po půdu vás provede opravdová princezna, rytíř, čaroděj nebo čarodějnice. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama