Hotel pod Zvičinou – místo odpočinku v podhůří Krkonoš !

Hotel pod Zvičinou
Rodinný hotel nedaleko Dvora Králové n. Labem s překrásným výhledem na hřebeny Krkonoš, s dlouhou a zajímavou historií, příjemnou současností a lákavou budoucností – přijďte se sami přesvědčit!
Hotel Pod Zvičinou má dlouhou a zajímavou historii, která začíná již v 17. století, kdy zranění vojáci  používali vodu z pramene, nacházejícího se za nynějším hotelem, k čištění svých ran, a ty se neuvěřitelně rychle hojily. Pramen si tak brzy získal pověst jako zázračný. O 200 let později pak postavil u studánky místní občan – pan Hetfleisch – dřevěnou kapličku, poutníkům  zde začal nabízet i občerstvení a v r. 1886 nechal postavit hostinec s osmi pokoji, aby i zdaleka přicházející návštěvníci našli přístřeší– tak začala dlouhá historie existence výletního místa známého též pod názvem Lázně pod Zvičinou. Současné rozmístění jednotlivých objektů je výsledkem dostavby dokončené v roce 1910. Místní raritou je 60 m dlouhá hala – kolonáda, která spojuje dvě budovy hotelu. Po první světové válce bylo přistavěno tenisové hřiště a koupaliště s léčivou vodou z místní studánky. Vedle pramene vody pak kamenná kaplička.
I v současnosti z pramene vyvěrá průzračná voda, a tak i vy máte možnost, stejně jako kdysi ranění vojáci, napít se z něj a vyzkoušet jeho léčivou sílu, nebo stejně jako výletníci z dob první republiky relaxovat na koupališti, které bude ovšem pro naše dnešní potřeby od letošního léta doplněno dětským vyhřívaným brouzdalištěm se slanou vodou a nezbytnými prolézačkami, houpačkami a skluzavkou.
Hotel nabízí ubytování v 29 pokojích s vlastním příslušenstvím, ve 2 bungalovech nebo 14 jednoduchých chatkách u koupaliště.
Kromě ubytování si můžete v naší restauraci  pochutnat na řadě regionálních specialit jako jsou krkonošské kyselo, bramborové placky, uzené maso s povidlovou omáčkou, a řada dalších laskomin, a užít si posezení na terase nebo u krbu – záleží jen na Vašem výběru.
Děti budou jistě nadšené z mini statku, kde  mohou rozmazlovat i krmit běžná domácí zvířata (ovce, kozy, poníky) a navíc se o nich zábavnou formou dozvědí spoustu zajímavých informací, ty odvážné se mohou na poníkovi i povozit. Pro zvídavé je připravena dětská varianta oblíbené rodinné zábavy – geocachingu – přijeďte i s Vašimi dětmi hledat ztracené miminko Dráčka Zvičináčka !
Příjemnou relaxací pro dospělé je letošní novinka – dřevěné koupelové sudy „HOT TUB“ – celoroční venkovní relaxační bylinková  koupel s výhledem na Krkonoše !
V areálu hotelu je k dispozici cykloservis, půjčovna kol, úschovna kol, možnost půjčení dětských sedaček na kolo.
Podrobné informace naleznete na www.hotelpodzvicinou.cz
Hotel pod Zvicinou
Dolní Brusnice 96
Dolní Brusnice
54472
Email: info@hotelpodzvicinou.cz
Telefon: +420 499 396 381

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama