REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Hotel Na stráži

Hotel nabízí ubytování ve standardně vybavených pokojích s umyvadlem s teplou a studenou vodou, toaletními potřebami. Sociální zařízení je společné. Společenská místnost s TV. Taktéž se nabízí posezení na letní terase, u ohniště, tenisový kurt, volejbalové hřiště, šipky. V dosahu také zapůjčení horských kol, lyží a snowboardů. Možnost zapůjčení sportovního nářadí. Součástí je restaurace s tradiční domácí kuchyní, po dohodě lze sjednat plnou penzi. Domácí mazlíčci jsou u nás vítáni. Objekt je vhodný pro školy a školky v přírodě, firemní školení.

 
 
 
 

Poloha:

Obec Hojsova Stráž je jedním z rekreačních středisek v západní části Šumavy určených zejména pro zimní sporty a letní turistické výlety.
Leží asi 10 km severně od Železné Rudy v okrese Klatovy na západním svahu Můstku v
nadmořské výšce 890 metrů.Hotel Na Stráži jeumístěn těsně nadlyžařským vlekem v dolní části obce.
Parkování: K dispozici bezplatné parkoviště přímo u hotelu.

Letní sport – koupání:

V letních měsících můžete vy- užít hřiště na nohejbal, volej- bal i jiné sporty, hned vedle hotelu Na Stráži. Dále je tu venkovní ohniště s udírnou a na své jsi přijdou i milovníci elek. šipek umístěných přímo ve výčepu. Možnost koupání na koupališti v Nýrsku (10 km), v obci Dešenice (5 km), venkovní a krytý bazén v Zwieselu (14 km).

REKLAMA

Zimní sport:

V zimě si přijdou na své především lyžaři. Pro méně náročné jsou tři vleky přímo na Hojsově Stráži. První osvětlený vlek najdeme hned pod hotelem Na Stráži (30 m). Druhý vlek Dlouhá louka asi (1 km) od hotelu a třetí vlek Zátiší rovněž (1 km) od hotelu. Pro náročnější lyžaře je tu pak lyžařský areál Špičák (8 km) a Velký Javor v SRN (14 km).

Turistika:

Černé a Čertovo jezero, vyhlídková restaurace sedačkovou lanovkou na Pancíři, Bílá Strž, Polední hora s Prášilským jezerem a jezero Laka. Hrad Klenová s galerií obrazů. Sklářské muzeum v Železné Rudě, muzeum Šumavy v Sušici. V Klatovech můžete vidět Katakomby. Taky můžete sedět jenom na venkovní terase hotelu a nechat se kochat pohledem na panorama směrem k Nýrské přehradě.

 
KONTAKT:
čp. 78, 340 22 Hojsova Stráž
TEL: 376 390 142, 606 916 585
[email protected]

REKLAMA

Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA