Holešov zažije velké Závody kočárků

Jedéééém!

Jedéééém!


V neděli 13. dubna se uskuteční 3. ročník celorepublikové akce Závody kočárků. Uskuteční se také v Holešově, u MC Srdíčko v 15 hodin.
Akce je určená pro celé rodiny.
„Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem a bez nutnosti hlídání a zároveň podpořit slogan Šťastná máma, šťastné dítě. Jak je známo, právě sport vyplavuje endorfiny, tedy hormony štěstí,“ vysvětlila Edita Berková, zakladatelka akce.
Podstatou závodů je chůze s kočárkem na cca 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze. Sudí budou mimo jiné sledovat, aby závodníci v zápalu soutěžení nepřecházeli z chůze do běhu.
Každý závodník se předem registruje na www.zavodykocarku.cz a uhradí startovné ve výši 50 Kč. Polovina z výtěžku ze startovného ze všech závodů po celé České republice poputuje na účet neziskové organizace Centrum Paraple. Závodníci se mohou zúčastnit závodu hned vetřech soutěžních kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny.
Součástí programu v Holešově bude bohatý doprovodný program. „Připraven bude skákací hrad, výtvarné dílny nebo návštěva železničářů. Pro děti, které již odrostly kočárkům, budou nachystány různé soutěže a drobné dárky,“ prozradila Hana Konečná ze spolupořádajícího SVČ – TYMY.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama