Hokej v Brně pod otevřeným nebem

Zdroj: Flickr
Patříte mezi hokejové fanoušky a chcete zažít něco neobvyklého? Nechcete se na hokej dívat pouze v televizi nebo tradičně na hokejovém stadionu? Pak se těšte na začátek nového roku a dvě utkání brněnské Komety, která se uskuteční pod širým nebem.
Hokejové hry 2016 zní oficiální název akce, kterou zástupci hokejové Komety Brno dojednali se zástupci města. Na stadionu Za Lužánkami tak po velké rozlučce s kariérou brněnského fotbalisty Petra Švancary, kterého naposledy aktivně sledovala fotbalová synot liga, bude co nevidět další velká sportovní událost. A rovnou dvě! Hokejové duely na začátku příštího roku bude hostit stadion i s novými tribunami pro dvacet tisíc lidí.

Návrat do pradávného centra dění

Za Lužánkami byla od pradávna brněnskou sportovní adresou, kde se hrál nejen fotbal, ale také hokej. A právě na místě bývalého zimního stadionu se dělníci již naplno pustili do stavby montovaných tribun, které se stanou součástí provizorního stadionu pro dvě hokejová utkání. Hokej je v Brně dlouhodobě jedním z nejnavštěvovanějších sportů, přičemž bylo nejednou dosaženo vyprodaného stadionu s aktuálně navýšenou kapacitou na 7700 diváků. Hlad po hokeji je však v Brně mnohem větší a tak není divu, že na speciální událost spojenou s utkáními pod širým nebem si organizátoři dopřáli téměř trojnásobnou kapacitu divácké kulisy.
„Jdeme domů“ zní heslo akce, které vyvolává pozitivní emoce a zrychluje tep všech hokejových fanoušků. Kromě propagace hokeje se samozřejmě jedná i o propagaci samotného města Brna a celého Jihomoravského kraje. Slavná historie tohoto místa je pro brněnské hokejisty bezesporná, jelikož právě zde získali všech svých dosavadních jedenáct mistrovských titulů. A tak po všech oficialitách a schvalování ze strany vedení extraligy došlo ke splnění požadavků a hokejovému svátku byla dána zelená.
Soupeřem budou Indiáni a Sparta
Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika si tak okoření duel s plzeňskými Indiányneděli 3. ledna od 13 hodin a hned následující kolo v pátek 8. ledna od 18:20 vyzvou úhlavního rivala pražskou Spartu. Oba týmy v prozatímní sezoně působí na čelních pozicích extraligové tabulky a budou se tak chtít před brněnským publikem prezentovat v tom nejlepším světle.
obr2Zdroj: Flickr
Dlouhodobá snaha a snem všech hokejových i fotbalových fanoušků je trvalé přesunutí obou sportů zpět na tradiční adresu, čemuž vyjdou minimálně hokejisté na chvíli vstříc. Kromě stavby tribun a sportovního zázemí pro domácí a zejména hostující družstvo je však třeba vyřešit ještě spoustu logistických záležitostí, nebo třeba zajistit videozáznam utkání. Za předpokladu splnění těchto podmínek bude výsledná výjimka po kontrole na místě samotném udělena.
Nejen extraligová představení
Kromě dvou extraligových utkání se na provizorní ledové ploše představí ve čtvrtek 7. ledna od 18 hodin také souboj dvou univerzit, kdy domácí Masarykova univerzita bude hostit souboj s pražskou Univerzitou Karlovou. Utkání pod širým nebem se připravuje také v druholigovém podání, kdy by se na vybudovaném stadionu mohlo odehrát jihomoravské derby mezi Technikou Brno a Drtiči z Hodonína.
Očekávání v Brně jsou nicméně skromnější než před čtyřmi lety v Pardubicích, kde se Kometa také představila pod širým nebem a prohrála 2:4. Utkání tehdy vidělo přes 17 tisíc diváků. To je ještě hodně vzdálené od amerického modelu Winter Classics, kde si souboj michiganských univerzit nenechalo ujít 113 tisíc diváků, evropský primát pak drží utkání z MS 2010 v Německu, kde se domácí představili před 78 tisíci diváky ve vítězném utkání v poměru 2:1 s USA.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama