REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Hlinsko – městečko plné života

Tipů na výlety s dětmi není nikdy dost. Dnes se podíváme, co můžete navštívit, pokud se ocitnete v oblasti Hlinska. Příjemné městěčko, které nabízí hned několik možností, jak zde trávit čas.  Je už na vás, jestli dáte přednost procházce nebo se půjdete ohřát do Pekla.

Peklo Čertovina

Tímto peklem děti strašit nemusíte. Bude se jim tady totiž náramně líbit. Tento světový unikát leží asi 2 km od Hlinska a nabízí prohlídkové okruhy, pekelnou restauraci, dětskou hernu a Čertoland, pražírnu, vinárnu a krásný obchod s čertovskými suvenýry. Dokonce se můžete potkat i s opravdovou čarodějnicí Bromildou a prozkoumat Luciferovo doupě.

Tato stavba má kromě nadzemní části i 12 m hluboké pekelné podzemí, kde na vás čekají stovky metrů chodeb a jeskyní.  

REKLAMA

Další informace najdete v našem starším článku https://www.rodinnevylety.cz/clanek/peklo-certovina-svetovy-unikat/, nebo přímo na stránkách Pekla https://www.peklocertovina.cz/.

Expozice Betlém a Veselý Kopec

Muzeum v přírodě Vysočina nabízí dvě expozice. Památková rezervace Betlém se skládá z téměř 30 krásných roubených domečků. Tato obydlí vám přiblíží život řemeslníků z konce 19. a začátku 20. století.  Najdete zde dílnu domáckého tkalce, výrobce hraček, ručně sekaných pilníků nebo ševce. Betlémská náves hostí během roku několik akcí, v létě se zde například hrají pohádky pro děti. V domku č. p. 362 nemůžete minout úžasnou expozici masopustních obchůzek a masek z Hlinska. Více informací získáte v místním turistickém centru v růžové chaloupce.

REKLAMA

Skanzen Veselý kopec je druhou expozicí, kterou muzeum nabízí. Nachází se 8 km od Hlinska. I zde natrefíte na tradiční lidové stavby, které na místo byli na rozdíl od Betlému přivezeny ze širokého obydlí. Až na místě se z nich uměle vytvořila vesnička. Hlavně v létě je vesnička plná dětí, které přijíždí se svými rodiči, aby zjistili, jak žili naši předci.

Památková rezervace Betlém. Foto: ©Muzeum v přírodě Vysočina
Památková rezervace Betlém. Foto: ©Muzeum v přírodě Vysočina

Pohádková stezka v Hlinsku

Pohádková stezka vznikla v Hlinsku v roce 2017. Během procházky k Ratajským rybníkům a zpět potkáte deset informačních tabulí. Pět z nich se věnuje příběhu ztraceného dřevěného vojáčka. Abychom vás nepřipravili o překvapení, nebudeme příběh rozebírat detailně. Jestli jste zvědaví, budete si sem muset naplánovat výlet. Dalších pět tabulí nabízí informace o okolité přírodě, vše pomocí hravých prvků jako jsou otočné tabulky, dřevěné pexeso, dendrofon a jiné. Během stezky potkáte také několik odpočinkových míst s přístřešky, kde si můžete udělat přestávku na svačinu.

Přijďte se podívat, jak to s dřevěným panáčkem dopadne. Foto: ©ihlinsko.cz
Přijďte se podívat, jak to s dřevěným panáčkem dopadne. Foto: ©ihlinsko.cz

Hledáte další tipy na výlety v okolí? Můžete se zajet podívat třeba do Chrudimi.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA