Historie v současnosti vetknutá do pamětních medailí

Co si představíte, když se řekne slovo „historie“? Nebo slovo „středověk“? Většina lidí si představí hrady, zámky, středověké kroje a šaty, ale i zemědělské práce a střípky z vesnického života, na které máme dnes možnost nahlédnout snad již jenom ve skanzenech.

Firma CMQC pamětní ražba se snaží elegantně skloubit jak ikonizaci našich historických památek, tak i podpoření zájmu o české památky a památky tím, že se na různá turisticky atraktivní místa snaží umisťovat pamětní medaile.

Turista tak může mít radost nejen z toho, že navštívil s přáteli či rodinou zajímavé místo, ale z tohoto místa si může odnést pamětní medaili, která mu bude formou netradičního suvenýru připomínat ten střípek české historie, který navštívil. A proč zrovna ta podobnost s mincemi? Inu proto, že až do historie relativně nedávné byly ražené mince široce rozšířeným platidlem a všichni lidé v historii toto platidlo používali, ať už se jednalo o krále, o pána či kmána. Čím víc mincí každý měl, tím byl bohatší a měl větší statky. U firmy CMQC pamětní ražba platí, že čím více pamětních medailí člověk má, tím je bohatší o zážitky z míst, kde tyto medaile zakoupil a rozšiřuje tak své duševní bohatství.

Firma tak formou sběratelství podporuje nejen turistiku, ale i zájem o historii.

No, a protože mince a medaile mají tu vlastnost, že vydrží celá staletí, stávají se tak pojítkem v čase a prostoru či a cestování vzpomínkou, která může i po letech vzbudit zájem neznalého člověka a přivést ho ať už na cestu sběratelství, nebo turistiky po krásách naší vlasti. Samy se tak v přítomnosti stávají něčím, co přes všední dny našich životů přenáší zájem lidí o historii, heraldiku, architekturu, umění, lidová řemesla a podobně.

 Vyražte s ražbou poznávat českou historii.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama