REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

High jump 2010

Datum konání : 30. – 31.7.2010
Místo konání : Lom Hříměždice

Je to tady – bum, prásk, písk, cák!!! 11. ročník otevřeného mistrovství České republiky ve skocích do vody – HIGHJUMP 2010. Tyto závody vám už rozhodně není potřeba představovat, adrenalinový zážitek chutný jak dobré víno, okořeněný divokými večírky jak v pátek, tak i v sobotu, si užilo mnoho z Vás.

www.cliffdiving.eu

Žulový lom v Hřiměždicích

Hřiměždický lom (bývalý Kujalův lom), byl kdysi hojně využíván jako výcvikové středisko pro armádu.
Maximální hloubka lomu je 8 metrů. Dodnes je po vojácích využíván železný ponton, postavěný na čtyřech sloupech jdoucích z osmimetrové hloubky. Asi ve čtyřech metrech je plato s otvory simulujícími tankové průlezy, k němu a ještě pěkný kus pod něj vede žebřík. U paty sloupu nejblíže žebříku je na dně starý potápěčský zvon, kterému chybí poklop na stropě.
Na dně se dá ještě narazit na důlní vozík. V létě je viditelnost kolem 2 metrů. Velmi hezké jsou ponory pod ledem s viditelností často přes 5 metrů. Kvetoucí lekníny skýtající útočiště spoustě malých rybek a i několika větším okounům. Skoro vždy potkáte několik okounů, někdy štiku či plotici. Potápění je možné pouze s povolením místního úřadu!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA