Giganti doby ledové v Západočeském muzeum v Plzni

Kam s dětmi v Plzni

Giganti v Plzni


Západočeské muzeum v Plzni ve spolupráci s GIGANTI, spol.s.r.o. připravilo unikátní výstavu trojrozměrných modelů velkých pravěkých zvířat v životní velikosti nazvanou „GIGANTI DOBY LEDOVÉ“.

Každý, kdo by chtěl stát tváří v tvář mamutovi nebo si prohlédnout srstnatého nosorožce, má možnost navštívit výstavu „Giganti doby ledové“ v Západočeském muzeu v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň. Tato, návštěvnicky velmi úspěšná, výstava se vrací zpátky do Plzně po třech letech v rozšířené podobě.
Vědci se spojili s umělci a připravili unikátní expozici 9 modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti. Všechny modely vynikají reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn ale i ty, které vyhynuly před „pár staletími“ rukou člověka. Kromě opravdových gigantů, jakými byl právě mamut, jednorožec elasmotérium nebo pták moa, zaujmou i šavlozubý tygr. Každý z modelů zvířat je zasazen do scenérie imitující tehdejší životní prostředí daného zvířete. Vstřícným gestem autorů výstavy je i možnost fotografování bez omezení.
Pro školní výpravy nebo také pro zvídavé návštěvníky připravili autoři výstavy doplňující texty a pracovní listy. Texty jsou volně ke stažení na stránkách výstavy www.giganti.cz pod odkazem pro školy na hlavní straně a na stránkách muzea www.zcm.cz.  Věříme, že stejně jako tisíce návštěvníků před Vámi budete i vy překvapeni tvory, které už na planetě nepotkáte.
Výstava bude probíhat v Západočeském muzeu v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň od 8. 5. do 23. 6. 2013 denně (kromě pondělí) od 10 do 18 hodin.
Autor výstavy: Filip Kočík, www.giganti.cz.
GigantI_03

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama