REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Frenštát pod Radhoštěm v únoru rozhýbou Raškohrátky

Raškohrádky - Program pro děti
Raškohrádky – Program pro děti

Hromadu zábavy, zimní atrakce, soutěže pro děti i dospělé a sjezd masopustních masek na lyžích, to a ještě mnohem více slibují organizátoři sportovně společenské akce Raškohrátky.
Akce proběhne v Areálu skokanských můstků Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm 9. února 2013.  Program začne ve 13 hodin a potrvá až do deváté večer.
Nápad, uspořádat v areálu skokanských můstků velkou společenskou akci, která by navázala na úspěšný první ročník Memoriálu Jiřího Rašky, který se konal v září loňského roku, se zrodil v hlavě Romana Klímy, předsedy frenštátských skokanů na lyžích. „Zašel jsem s tím nápadem do kulturáku a společně jsme dali do kupy program akce, tam taky vznikl název Raškohrátky.“
Do přípravy programu se zapojily také frenštátské Technické služby, Jednotka sboru dobrovolných hasičů a Centrum volného času Astra. Právě Astra bude mít připraveny soutěže pro děti a mezi doskočišti můstků budou různé atrakce pro děti i dospělé. Na Raškohrátkách se fyzicky představí také Lvíček Fitty, který bude před půl třetí odpoledne slavnostně pasován na maskota Horeček.
Poté si na své přijdou malí sportovci. „Pro děti jsme připravili závod ve slalomu a skoku na lyžích. Oba závody budou probíhat na nově otevřené dětské sjezdovce “. Děti, které nakonec vystoupí na stupně vítězů, budou v 16 hodin dekorovat velké sportovní osobnosti, včetně několika skutečných legend. Účast na Raškohrátkách přislíbili například František Pitucha, několikanásobný mistr republiky ve sjezdovém lyžování, dvojnásobná mistryně republiky Ludmila Zámostná, monsieur Dakar Karel Loprais, mistr světa ve skoku na lyžích Jiří Parma, mistr sportu František Vyskočil nebo horolezec Libor Uher.
Vrcholem Raškohrátek bude příchod masopustního průvodu. Členové Valašského souboru Sedmikvítek a CVČ Astra v masopustních maskách vyjdou za doprovodu dechové hudby z Martinské čtvrti a do Areálu můstků Jiřího Rašky dorazí v 16.30 hodin. Předvedou taneční masopustní pásmo a následně se na sjezdovce uskuteční slavnostní sjezd masopustního průvodu na saních a lyžích. V čele průvodu pojedou také přítomné sportovní osobnosti. Následovat by mělo jedno velké narozeninové překvapení a pak už se naplno rozjede dětská diskotéka na sněhu. „V 18 hodin si na své přijdou dospělí. Pro ně jsme připravili ve spolupráci s hasiči naprosto originální závod, takzvaný „Výdrap do můstku o demižon slivovice“. O co půjde? Nechte se překvapit“, řekla Zuzana Kalinová z Městského kulturního střediska. Program Raškohrátkek poběží až do deváté večer, to už si budou užívat hlavně dospělí. Pro ně bude připraven ledový bar, ale také „vychytávky“, jako je sauna v sudu anebo vířivka pod širým nebem. Zbývá dodat, že vstup na Raškohrátky je pro všechny volný.
Foto: archiv OS MKS Frenštát p. R.
Program pro děti
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA