Francouzský velvyslanec odstartuje v Praze rallye historických vozidel

OBRAZEKV neděli 9. června 2013 v 8h30 vyjede z Prahy na přejezd Alp výjimečná francouzská rallye historických vozidel.
80 historických aut, z nichž nejstarší bylo vyrobeno v roce 1937, vyjede od Hlavního nádraží v centru Prahy na rallye, která povede přes nejkrásnější místa Čech, Rakouska, severní Itálie a Švýcarska a skončí 14. června v Megève u jezera Annecy ve Francii. Alpská etapa povede přes rakouské Tyroly, italské Dolomity, průsmyk Passo dello Stelvio, švýcarský kanton Grisons/Graubünden, oblast velkých jezer v severní Itálii a průsmyk Petit-Saint-Bernard.
Účastníky rallye přijme na půdě Francouzského velyslanectví v Buquoyském paláci pan velvyslanec Pierre Lévy, který také odstartuje rallye v neděli 9. června v 8h30 z parkoviště před Hlavním nádražím.
Historická vozidla, která se zúčastní rallye, budou vystavena pro veřejnost v sobotu 8. června od 16h do 18h30 na parkovišti před obchodním centrem Arkády Pankrác (adresa : Na Pankráci 1727/86, Praha 4).
Poté budou auta eskortována na parkoviště před Hlavní nádraží, odkud bude rallye startovat v neděli 9. června v 8h30 (adresa : Wilsonova 300/8, Praha 2).
Na území České republiky je naplánována ještě ještě etapa, a to na zámku Hluboká, kam rallye dorazí v neděli kolem 11h30. Z Hluboké auta odjedou v neděli v 15h směrem na Linec.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama