Fotosoutěž: Šance, jak získat lístky na Colours of Ostrava

Těžaři z OKD připravili v rámci svého projektu Po stopách OKD netradiční příležitost, jak získat vstupenky na již vyprodaný festival Colours of Ostrava. Stačí poslat zajímavou fotku z některého putovního cíle, které jsou zveřejněny na www.postopachokd.cz.
„Dvě vstupenky na celý festival získá samozřejmě jen autor nejlepšího snímku, ale i pro další máme připraveny hezké odměny. Nejlepší fotky navíc zveřejníme v našem firemním týdeníku Horník,“ řekl Vladislav Sobol, mluvčí společnosti OKD. Uzávěrka soutěže je v pondělí 12. června, tedy tři dny před začátkem festivalu, fotografie se posílají na e-mailovou adresu postopach@okd.cz.
O co jde v projektu Po stopách OKD? Úkolem soutěžících je navštívit alespoň tři z deseti vyhlášených putovních cílů, což jsou místa, která souvisejí s hornictvím, rekultivací krajiny nebo se zajímavými projekty podporovanými Nadací OKD. O všech svých výletech si na webu soutěžící vedou putovní deník – do něj zapisují zážitky, vkládají fotky, videa či obrázky. A právě atraktivita putovních deníků bude pro celkové pořadí nejdůležitější.
Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci a rodiny, ale i školní třídy nebo jiné kolektivy. Zatímco nejlepší tým získá sponzorský dar 20.000 korun, vítěz v kategorii jednotlivců a rodin dostane právo stát se sponzorem a předat vysoutěženou částku jakékoliv neziskové organizaci, tedy například škole, občanskému sdružení nebo nadaci.
Těžaři chtějí soutěží vzdát hold práci horníků, připomenout lidem historii hornictví i dnešní proměny severní Moravy, na kterých se podílí také Nadace OKD. „V regionu máme pozoruhodné technické památky, o kterých se toho příliš neví. A zároveň vznikají nová atraktivní místa. Chceme propojit historii i současnost a to vše skloubit s oblibou internetu, hlavně u mladých lidí. OKD má co nabídnout a ukázat lidem, že stopy uhlí nejsou jen černé,“ řekla ředitelka útvaru pro PR a komunikaci OKD a zároveň předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.
Seznam putovních cílů:
1. Hornické muzeum (Ostrava – Petřkovice)
2. Cvičná štola Dolu Paskov (Staříč)
3. Důl Michal (Ostrava – Michálkovice)
4. Kostel sv. Petra z Alkantary (Karviná – Doly)
5. Kostel Narození Panny Marie (Orlová)
6. Labyrint (Bělá)
7. Pavilon drápkatých opiček v ZOO (Ostrava)
8. Naučná stezka Člověče, zastav se (Fulnek)
9. Naučná stezka kolem haldy Ema (Ostrava)
10. Parčík (Klimkovice)
Více na www.postopachokd.cz

Společnost OKD ze skupiny New World Resources je největším zaměstnavatelem na severu Moravy, pracuje v ní přibližně 14.000 lidí, dalších více než 3000 pracovníků pro firmu těží uhlí prostřednictvím dodavatelských organizací. Na činnost jednotlivých šachet jsou přitom navázány další tisíce pracovních míst ve firmách, které pro OKD zajišťují dodávky zboží a služeb. V roce 2008 založili těžaři Nadaci OKD, do které firma přispívá každoročně jedno procento ze zisku před zdaněním. Za dva roky nadace rozdělila neziskovým organizacím a obcím kolem 100 milionů korun.
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama