REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Fish Festival na Střeleckém ostrově v Praze

Už 4. října propukne na Střeleckém ostrově v Praze dvoudenní slavnost Fish festival. Akce, která se letos koná vůbec poprvé, doprovází současně třetí ročník pražského muškařského závodu Orvis Cup 2008. Fish festival je určený nejen rybářům. Bohatý program totiž osloví každého, kdo si rád pochutná na rybích specialitách, poslouchá českou hudbu nebo se třeba rád zapojí do soutěží o zajímavé ceny.
„Akce, jakou je Fish festival, se dosud v české metropoli nekonala. Chtěli jsme Pražanům přichystat slavnost, která by navázala na tradici atraktivního muškařského závodu Orvis Cupu, byla oslavou ryb, rybářů i s rybami spojené gastronomie, a zároveň jim nabídla dva dny zábavy v hezkém prostředí na břehu Vltavy. Fish festival přináší široké možnosti vyžití pro celou rodinu a vstupné je pro všechny samozřejmě zdarma,“ zve na slavnost Petr Benáčan, obchodní ředitel společnosti Taiko, která je pořadatelem Fish festivalu.

Fish festival se uskuteční v okolí Střeleckého ostrova a potrvá od soboty 4. do neděle 5. října. Milovníky dobrého jídla zde čeká zajímavý program – kuchař Ivan Vodochodský je naučí přípravě rybích specialit, v tzv. sushi pointu ochutnají pravé japonské sushi, a naopak v Rybářské baště okusí tradiční českou rybu. Návštěvníci se mohou těšit také na hity skupiny Laura a její tygři či vystoupení hudebních skupin Fiakr a Václav Marek Trio.
Víkend v centru Prahy bude patřit i dětem. Speciálně pro ně je připravena Vodnická olympiáda o lákavé ceny, pohádka Kvak a Žbluňk divadla Bilbo Compagnie a také autogramiáda s herci Lubomírem Lipským, Pavlem Trávníčkem a známým rybářem Jakubem Vágnerem. Na co se ale mohou těšit nejvíc, je sobotní průvod v maskách, který projde okolím Střeleckého ostrova. Každý, kdo na Fish festival dorazí v rybí masce, navíc získá malou odměnu!
Zájemci si mohou vyzkoušet rybářské techniky v muškařské škole pod dozorem pětinásobného mistra světa Karla Světelského. Dále jsou pro ně přichystány různé přednášky, prezentace rybářské či outdoorové výbavy a také testování prutů. Nedělní program vyvrcholí vyhlášením vítězů závodu Orvis Cup 2008 a předáváním cen ve 14:30 hodin.
Podrobnější informace najdete na www.fishfestival.cz .
Orvis Cup 2008 přiláká špičkové muškaře ze všech koutů světa
Třetí ročník pražského muškařského závodu Orvis Cup 2008 se uskuteční v okolí Střeleckého ostrova od 3. do 5. října. Registrace soutěžících proběhne v pátek 3. října od 17 hodin. První dvě kola závodu odstartují v sobotu 4. října v 9.00 a 12.00 hodin, závěrečné třetí kolo začne v neděli v 9.30 hodin.
Během prvního říjnového víkendu ožije Praha prestižní soutěží, které se zúčastní na 150 špičkových muškařů z Česka, Slovenska, ale také z Německa, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Irska, Polska a Rumunska. Chybět nebude ani loňský vítěz závodu David Sokolowski z Nového Boru.
„Samozřejmě se pokusím obhájit loňské prvenství. Nebude to však nic jednoduchého – už vzhledem k tomu, že se do letošního ročníku soutěže přihlásil například čerstvý mistr Evropy Luboš Roza,“ komentuje David Sokolowski.
Orvis Cup 2008 se opět koná pod záštitou pražského primátora Pavla Béma. „Také letos čekají muškaře líté souboje a závod, který se jako jediný na světě koná přímo v centru velké metropole. Záměrem akce ovšem není jen souboj o hodnotné ceny. Je tu hlavně snaha udělat z české metropole centrum muškařského umění a přiblížit Pražanům úspěchy našich muškařů na světových šampionátech,“ říká Jiří Voráček, garant pražského muškařského závodu Orvis Cup.
Ve středu 1. října vypustili organizátoři Fish festivalu a Orvis Cupu deset tisíc pstruhů duhových do Vltavy. Tuto akci na Střeleckém ostrově slavnostně zahájil primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. „Ryby budou lovit soutěžící podle pravidla „chyť a pusť“ na háčky bez protihrotů. Se zarybňováním soutěžního úseku jsme začali už na jaře, kdy do Vltavy přibyly dvě tisícovky pstruhů. Letošní podmínky pro lov na umělou mouchu tak budou přímo ideální!“, doplňuje Jiří Voráček, garant pražského muškařského závodu Orvis Cup.
Muškaři si poměří své síly v souboji o ceny za 125 tisíc korun. Vítěz závodu tak získá prut Hélios 905-4 MID s celkovou výbavou a k tomu ještě pětilitrový pivní soudek. Další pruty poputují závodníkům, kteří se umístí do desátého místa. Oceněni budou také nejstarší a nejmladší závodník Orvis Cupu a nejdelší vylovená ryba.

Zdroj: www.kdykde.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA