REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Festival Struny podzimu dětem

Datum konání: 21.10.2011 – 23.10.2011
Místo konání:pražské divadlo Minor
Nabitý program pro zvídavé děti i jejich hravé rodiče nabízejí i letos pořadatelé multižánrového hudebního festivalu Struny podzimu. Dětský program Struny dětem obsadí 21. až 23. října celé pražské divadlo Minor. Kromě divadelních představení a koncertů počítajících i se zapojením malých diváků zaplní všechna zákoutí Minoru například hudební a taneční workshopy, dílny animace a beatboxu, dílničky zaměřené na kreativní práci s recyklovanými předměty, korálky, loutky anebo papírové hudební nástroje.
„Příjemně nás překvapil zájem, který provázel loňské dílny a koncerty pro děti. Abychom letos uspokojili poptávku, spojili jsme se s partnerem nejpovolanějším – divadlem Minor. Celý říjnový víkend zahájí premiéra nové inscenace tohoto divadla – Kocourkov. My oproti tomu známému příběhu věříme, že udržíme celý program pevně v rukou,“ říká s nadsázkou Dana Syrová, výkonná ředitelka festivalu Struny podzimu, který letos mezi 26. zářím a 10. listopadem nabídne deset vybraných hudebních zážitků. Více na www.strunypodzimu.cz.
V programu víkendových Strun dětem naleznou zájemci řadu známých jmen: počínaje vokálním tělesem Yellow Sisters přes soubor Hradišťan, jenž přiblíží lyrickou a sdělnou poezii Jana Skácela či Františka Halase, až po šamana perkusí Václava Kořínka. Chybět nebudou zástupci brněnské hudební scény – „fyzický básník“ Petr Váša a folkjazzrocková hudební skupina Hm…, čerpající podobně jako Hradišťan z textů předních tuzemských básníků.
Na starší děti pak cílí dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu En.dru se svou onemanjam show s beatboxově-vokálními improvizacemi s použitím loopstation. V Baru Loutka pak bude po celý víkend probíhat intenzivní workshop zaměřený na tvorbu animovaných filmů v režii sdružení Ultrafun. Většina z celkem 24 programů je rozdělena dle věkových kategorií, a to pro děti od čtyř let a pro děti od sedmi let.
Ceny vstupenek na jednotlivé pořady se pohybují od 60 do 280 korun. K dispozici budou samozřejmě i rodinné vstupenky. Předprodej vstupenek začíná 15. srpna. Podrobné informace o programu a možnost koupě vstupenek s on-line platbou na www.strunypodzimu.cz. Klasický předprodej vstupenek probíhá ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném tradičně v hlavní pokladně Národního divadla (provozní budova v Ostrovní ulici). Festivalové centrum je otevřeno od pondělí do čtvrtka od 11 do 18 hodin. Vstupenky lze zakoupit též v síti Ticketpro a od 22. 8. 2011 také v pokladně divadla Minor.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA