Fašanky,fašanky,Velká noc ide

Datum konání : 25. – 27.2010
Místo konání : Muzeum jihovýchodní Moravy

Ve dnech 25. – 27. března ožije Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy programem Fašanky, fašanky, Velká noc ide. Při této příležitosti se mohou návštěvníci seznámit s tradičním průběhem období od masopustu až po velikonoční pondělí.
Cesta skanzenem povede od období zimních prací až po ukázku masopustní obchůzky spojené s tradičními mečovými tanci i s ochutnávkou typických pokrmů a zabíjačkových specialit. K vidění zde budou různé činnosti jako předení na kolovratu, opravy postrojů a další úkony, které se dříve prováděly v postním období. Společně s dívkami vynášejícími smrtku pak budou mít návštěvníci možnost přenést se ze zimního období do období jara. Jaro symbolizují především Velikonoce, pro něž jsou typické obchůzky hrkačů a skupin šlaháčů chodících od domu k domu..
Součástí pořadu budou rukodělné dílny s ukázkami zdobení kraslic nebo pletení žil s možností si některou z činností vyzkoušet. Malý řemeslný jarmark s velikonoční tématikou či ochutnávka vín a typických velikonočních pokrmů navodí u návštěvníků atmosféru blížícího se období Velikonoc.
V sobotu 27. března mimo jiné vystoupí „skakúni“ z Komně, velikonoční obchůzku předvede lipovský soubor Lipovjan.
Ve dnech 25. – 26. března je pořad určen předem objednaným školním výpravám.
V Sobotu 27. března od 9:00 do 15:00 hod. pro veřejnost.
Kontakt:
Národní ústav lidové kultury
+420 518 332 173
eva.rypalova@nulk.cz
www.nulk.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama