Exhibice čínských bojových umění

Datum konání: 7.11.2010

Místo konání:Mariánské nám., Městská knihovna
1. dne 10. měsíce čínského lunárního kalendáře uplyne 150. od narození jednoho z nejvýznamějších mistrů jihočínských bojových umění, velmistra Lam Saiwinga (1860-1943), strýce, adoptivního otce a učitele současného patriarchy Hung Kyun rodiny Lam, velmistra Lam Jou (1910)¨.
Při této příležitosti pořádájí ČBU, česká škola LGHK Pavla Macka sifu, servery bojovaumeni.cz a HungKyun.com ve spolupráci s předními školami čínských bojových umění z České republiky i ze zahraničí dne 7. listopadu 2010 od 11 h. slavnostní připomenutí tohoto výročí – velkou exhibici čínských bojových umění, která se uskuteční v prostorách Městské knihovny hlavního města Prahy. Akce navazuje na loňský úspěšný ročník, který se konal v listopadu 2009 (report zde).
K vidění budou základní techniky, metody posilování a otloukání, sestavy technik, sparringové sestavy, aplikační drily, praktická sebeobrana, tradiční čínské zbraně (tyč, šavle, kopí, bič… ) i volný boj, v podání desítky škol z ČR a zahraničí. čestným hostem celé akce bude mistr Lam Chun Sing (Hongkong), syn velmistra Lam Jou a prasynovec velmistra Lam Saiwinga, zástupce 3. generace rodiny Lam.
Exhibice bude moderovaná a komentovaná, po skončení celé akce bude možno zajít za jednotlivými účastníky a dozvědět se o čínských bojových umění něco více.

www.bojovaumeni.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama