Dva týdny exkurzí po přírodních pokladech ČR

Blíž k přírodě

Blíž k přírodě


Vydejte se za orchidejemi, prohlédněte si netopýry zblízka a navštivte originální naučné stezky.
To vše od 13. – 22. června s průvodci Českého svazu ochránců přírody a bez vstupného.
Tipů a lákadel na výlet je pro běžného smrtelníka čím dál více. Akce, které se konají druhý a třetí červnový víkend v rámci kampaně Setkání s přírodou  se přeci jen něčím liší. Nabízí zkušeného průvodce a možnost na vlastní kůži odhalit větší přírodní zajímavosti než ty, které plní stránky časopisů typu National Geographic. Že jsou přírodní poklady někdy doslova za barákem, nemají lidé často ani tušení.
Zájemci mohou letos vybírat se 17 akcí, které se konají v sedmi krajích České republiky.  Často se jedná o lokality, které byly veřejnosti představeny díky programu NET4GAS Blíž přírodě . Lidé se tak mohou zúčastnit počítání orchidejí na bělokarpatské louce Kolo, kde se díky pravidelnému kosení ČSOP rozrostl od roku 2007 počet orchideje prstnatce pleťového z 500 na 3000 jedinců. Uvidí masožravou rostlinu rosnatku na zachráněné mokřadní louce na Podblanicku, budou moci změřit obvod nejmohutnější lípy Jižních Čech, nahlédnou do dvou jeskyní nebo budou poslouchat a rozeznávat ptáky či obojživelníky na čtyřech akcích u řek a rybníků. Na některých vycházkách je program více zaměřený na děti a jsou pro ně připraveny různé zážitky: noční monitorování lovících netopýrů pomoci batdetektorů nebo procházka s lampiony, poznávání stop zvířat a hravé úkoly ze života motýla babočky.
Pro účastníky je vyhlášena fotosoutěž. Stačí zachytit obrázek přírody na některé z akcí. Soutěží se o stan, předplatné časopisu Naše příroda , dalekohled nebo trička a publikace o přírodě.
Více o kampani najdete na www.setkanisprirodou.cz.
net4gas_02

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama