REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

Dům umění města Brna

Dům umění města Brna

Dům umění města Brna, Malinovského nám. 2, 602 00 Brno-střed, Česko, Zobrazit na mapě

Dům umění se orientuje na současné vizuální umění. Zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci/umělkyněmi a veřejností v českém i mezinárodním kontextu, nabízí edukační programy pro školy, workshopy pro rodiny s dětmi, přednášky o současném umění a architektuře. Dům umění je moderní kulturní institucí typu „Kunsthalle“ se dvěma výstavními domy a čtyřmi galerijními prostory:

Dům umění na Malinovského náměstí

Původní secesní budova (Kaiser Franz-Josef-Jubiläums Künstlerhaus) byla v padesátých letech přestavěna ve stylu funkcionalismu podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. V roce 2018 bylo v suterénu budovy otevřeno Centrum umění nových médií VAŠULKA KITCHEN BRNO k poctě brněnského rodáka a světově proslulého průkopníka video artu Woodyho VAŠULKY.

Dům pánů z Kunštátu

Renesanční budova na Dominikánské ulici je součástí Domu umění města Brna od roku 1958. Její součástí jsou dva výstavní prostory – galerie v prvním patře, nesoucí stejné jméno jako celý objekt, tedy Dům pánů z Kunštátu, a Galerie G99 zaměřená na umělce a umělkyně nejmladší generace. Od roku 2017 zde funguje také program Brno Artists is Residence, který organizuje rezidenční pobyty pro zahraniční i české umělce a umělkyně.  

Otevírací doba

úterý–neděle 10 – 18 h

Každou středu jednotné vstupné na všechny výstavy a akce 20 Kč.

www.facebook.com/dumumeni

www.instagram.com/dumumeni

Kalendář akcí pro toto místo

Dům uměí města Brna
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA