Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Pokud patříte mezi akční rodiče a nenecháte své děti jen ležet na pláži, vydejte se na námi doporučovaná místa v Chorvatsku. Zajímavé destinace ocení rodiče i děti.

Národní park Plitvická jezera

Pokud nechcete jet autobusem či autem do Chorvatska, zkuste využít Regio vlaky. Turisticky nejznámější destinaci Chorvatska s názvem Plitvická jezera navštivte s dětmi na jaře nebo na podzim a vyhněte se i víkendům. Blízko leží na říčce Slunjčicevodopádky vlévající se do Korany historické město Slunj Rastoke.  

Národní park Paklenica

Můžete vyrazit po hlavní trase podél potůčku nebo na hřeben od Aniča Kuk přes Jurline. Na začátku je vodopád, pak krásné výhledy a místa, kde se natáčel Vinettou. Na vrcholcích jsou barevné louky a u hlavního chodníku tůňka. Pokud tu chcete přespat ve vlastním spacáku, Planitarski dom má i pitnou vodu.

Foto: ©Pixabay.com

Národní park Velebit

Pěkný výlet s dětmi začíná při výstupu na Veliki Zavižan ležící ve výšce 1676 m n. m. a zastavit se můžete i v blízké botanické zahradě. Dobrodružství zažijete při dvoudenním treku s přespáním v útulně Rossijevo cestou po krásném horském chodníčku Premužic trail. Zvládnou to i malé děti a výhledy jsou skvostné.

V okrajové části Velebit leží Crnopac a úžasné Bielle skaly. Pro větší děti je tu nádherná ferrata Malého prince – Staza Mali Princ. Z vrcholu Crnopac jsou báječné výhledy a přespat můžete i v romantické útulně Planiarsko skloniště Crnopac.

Fjord Zavratnica leží na pobřeží pod vrcholky Severního Velebitu. Výlet zvládnou malé děti i rodiče s kočárkem. Užijete si koupání na zapadlé malé pláži, můžete se tu potopit i ke starému tanku a nad fjordem se tyčí pěkný hrad s krásnými výhledy.

Šugarská Duliba je jako dělaná na dvoudenní trek k pěkné útulně. Pro starší děti je tu i několikadenní hřebenovka s přespáním v útulnách. Výlet na Tulove Grede je zdarma a bez turistů. Dopřejte si výlet po stopách Vinnetoua s krásnými výhledy.

Vyhlídka Velebitská Degenia je poutní místo s restaurací, obchůdkem a dětským hřištěm. Užijete si i výlety kolem městečka Baške Oštarije, které leží ve střední části pohoří Velebit. Jsou tu krásné skály a výhledy do okolí bez lidí i vstupného.

Za návštěvu stojí i krásná jeskyně Špilja Siničic, která má sice jen 200 metrů, ale je zdarma a volně přístupná. Blízko je zřícenina hradu Sokolac s pěkným výhledem.V horách leží i Záchranná stanice pro medvědy a vede sem příjemná procházka. Vyrazte ráno nebo podvečer, v poledne medvědi spí. Info je na webu kuterevo.org.

Národní park Krka

Z města Skradin vyrazte od parkoviště pěšky nebo lodičkou, která je součástí vstupného. V parku je 2 km okruh kolem největšího vodopádu Skradinski Buk, kam můžete i s kočárky. Pěkná procházka plná malých vodopádků je i v horní části toku řeky Krka na Roški Slap. Užijete si i vyhlídky bez davů lidí cestou na vodopád Manojlovač. Uchvátí vás i kaňon řeky Čikola, ferrata a trasa k hradu Ključica.

Národní park Biokovo

V rámci zpoplatněného vstupu můžete vyjet dalmátskou magistrálou na druhý nejvyšší bod Chorvatska Sveti Jure. Skleněný chodníček Skywalk leží ve výšce 1300 m. Kopeček Vošac má úchvatné výhledy. V pohoří Biokovo najdete spoustu míst bez vstupného a turistů, třeba trasa z vesničky Kozina nebo Napoleonovou cestou z Brely. Cestu autem dětem zkrátí různé hry do auta, které je budou bavit.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama