REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Dovolená s dětmi – u nás nebo v zahraničí

Vzdálenosti se zkracují, letenky zlevňují, takže cena ani náročnost zahraniční dovolené nebude o nic větší než té v České republice. Mám dvě děti, rádi cestujeme a vyzkoušeli jsme různé varianty. Kratší i delší výlety, letecky i autem. Dokud dětem nejsou 2 nebo 3 roky, můžete využít různé slevy na cestování s dětmi. Třeba u letenek platíte plnou cenu od dovršení dvou let věku, do tří let máte zase často ubytování i stravu úplně zdarma. Setkali jsme se s různými variantami a vždy je dobré si předem přečíst podmínky, případně se poskytovatele zeptat.

Jeseníky

Jeseníky patří k našim každoročním stálicím. Je toho tu spousta, ale věřím, že mnoho aktivit a turistických míst najdete po celé republice i světě. V Jeseníkách je ale méně stálé počasí a větší zima. I v dubnu nebo květnu tu může zasněžit, ale léta jsou tu příjemná.

Zajímavosti v Jeseníkách

Každý si tu najde svoje: jeďte na stezku v oblacích nebo do papírny v Losinách, kde se dozvíte, jak vzniká ruční papír. V Losinách jsou také úžasné termální lázně, nebo zámek s překrásnou zelenou zahradou. Kolem Starého města pod Sněžníkem projděte betonové bunkry, které byly vytvořené před druhou světovou válkou na obranu hranic. Ve Vikýřovicích je skvělé muzeum silnic.
I v létě si užijte hory a vyjeďte lanovkou třeba na Ramzovou. Když budete mít štěstí na počasí, čeká vás krásný výhled. Nezapomeňte na outdoorové vybavení, nám se vždycky hodí svrchní bundy a samozřejmě termoska se studenou vodou v létě nebo teplým čajem v zimě.

REKLAMA

Maďarsko

Je blízko, je tam teplo a skvělé lázně k tomu. Do Maďarska můžete vyjet během celého roku a vždycky si tu odpočinete. Vzhledem k tomu, že je tu samá rovina, určitě vezměte kola.

Lázně nebo příroda?

Obojí je krásné. Zdejší přírodní parky vám budou připadat jako z pohádky. Kolem jezera Balaton je národní park Balaton-Felvidék. Po celém Balatonu existuje výborné turistické značení, takže se můžete vydat na túru pěšky. Doporučujeme výlet k menšímu jezeru Kis-Balaton, což je opravdu skvostná rezervace, zvlášť na jaře a v brzkém létě je plná života. Příjemně překvapila i rozsáhlá bůvolí farma.
Pro lázeňský odpočinek si zajeďte do Hevízu, kde je přírodní termální jezero s teplou vodou, nebo po cestě zpátky do Česka do Gyoru. Zde mají lázně moderní, pro děti jsou tu skluzavky nebo divoká řeka, dospělí si užijí relaxační místnosti a zahradu saun.
Zdroj: DIY projekty

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA