REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Dovolená na lyžích s rodinou

Užijte si zimu a jarní prázdniny plné výletů, stavění sněhuláků, sáňkování, a hlavně lyžování s celou rodinou. A co je na zimní dovolené nejlepší? Vy si můžete zaslouženě odpočinout a děti nechat pořádně unavit. Lyžování je v tomhle skvělé! Na co je ale dobré myslet, je včasný výběr. Zimní dovolená je oproti jakékoliv jiné dovolené specifická především v tom, že chce opravdu dobře a včas naplánovat.

Nejlepší nabídka pro rodinu a kde ji najít?

Zimní dovolená je bezesporu jistější v zahraničí než v tuzemsku, a to nejen pro jistotu sněhu, kvalitních služeb, ale v neposlední řadě i cena bývá mnohdy daleko příznivější. Ač se to zdá nemožné, a jen jako prázdná fráze, je to skutečně tak. Je to dáno především tím, že v Česku je běžné platit přemrštěné peníze i za úplně malinké děti. V zahraničí jsou děti zdarma ubytovaní mnohdy do 6 let, nebo jsou opravdu velmi cenově zvýhodněné. To samé platí i pro skipasy. V některých lyžařských střediscích dostanete dokonce při koupi skipasu pro dospělé dětský skipas zdarma. Při výběru ubytování s dětmi je důležité, aby se ubytování nacházelo v blízkosti sjezdovek. Velmi vhodné je volit ubytování přímo na sjezdovce. Na výběr máte z hotelů či apartmánů. Obě nabídky mají své výhody a nevýhody. Hotel je komfortnější, může v ledasčem dovolenou zjednodušit, například netřeba se starat o vaření a umývání nádobí a další úklid. Apartmán oproti tomu nabízí více soukromí a vlastní rozvržení časového denního harmonogramu, což oceníte především s menšími dětmi. Sice jste závislý na vlastním stravování, ale o to je cena zase výhodnější. 

Francie – levně, na sjezdovce, i luxusně – pro každého se něco najde

Přinášíme vám tři tipy na rodinné dovolené ve Francii. Každá má něco do sebe, u každé najdete nějaké to nej!

REKLAMA

Výhodná cena a kousek od sjezdovky – Les Chalets de SuperDévoluy

Sympatické ubytování Chalets du SuperDévoluy se nachází v centru stejnojmenného střediska SuperDévoluy. Hosty čeká okouzlující výhled na okolí. Velkou výhodou je, že i na sjezdovku a k nejbližšímu vleku je to pouhých 200 m. Centrum s bary, restauracemi a mnohými nákupními možnostmi je vzdáleno pouhých 100 až 200 m. Ubytovací zařízení se celkově skládá z osmi budov a najdete tu úschovnu lyží i bezplatné parkoviště (dle obsazenosti).

Na sjezdovce a se sáňkařskou dráhou a také wellness s vyhřívaným bazénem – Résidence Les Cimes du Val d’Allos

Pohodová Résidence Les Cimes du Val d’Allos leží v údolí Val d’Allos-La Foux přímo u sjezdovek a k lanovce je to pouze cca 50 m. Centrum obce je vzdálené 700 m, ale je zde několik obchodů a mnozí ocení především sáňkařskou dráhu, která se nachází v bezprostřední blízkosti ubytování. Samotné ubytování disponuje recepcí, výtahem, úschovnou zavazadel (na vyžádání a dle obsazenosti), společenskou místností s Wi-Fi (za poplatek), lyžárnou a velice příjemným wellness zařízením s vyhřívaným krytým bazénem, saunou a tureckou lázní.

REKLAMA

Luxus, co vás nezruinuje a na lyžích až k domu – Les Alpages de Val Cenis

Jedno z našich nejkomfortnějších ubytování ve Francii, Les Alpages de Val Cenis, se nachází v části Lanslebourg, a je jen cca 100 m od sjezdovky. Za dobrých sněhových podmínek je sjezd na lyžích možný až k domu. Do centra Lanslebourgu se dostanete po cca 500 m. Půvabná rezidence postavená v typickém savojském stylu se skládá z pěti chaletů, každý z nich má výtah a úschovnu lyží. Právě ubytování v chaletech dokáže hostům zajistit ten pravý luxus na horách. Jedná se o ubytování v horské chatě alpského stylu s velmi bohatým zázemím a důrazem na soukromí ubytovaných hostů. Každý apartmán může počítat s jedním parkovacím místem v garážích.

Zajímavou nabídku zimních pobytů najdete přímo na www.snowtrex.cz. SnowTrex patří mezinárodně k předním organizátorům lyžařských zájezdů a je činný již ve 13 jazycích. Každoročně SnowTrex odbaví více než 100 000 zákazníků z celého světa na jejich zaslouženou zimní dovolenou.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA