Do ZOO Ostrava nejen za sloničkou Rashmi

Slonička Rashmi


Přišla na svět 12. dubna 2011 a byla to velká sláva.
Jakpak by ne, když je v celé historii českých a slovenských zoologických zahrad vůbec prvním odchovávaným slůnětem. I proto se z hravé sloničky okamžitě stala hvězda, na níž fotografové i návštěvníci zoo stáli zástupy. V anketě jí lidé přisoudili jméno, které vymysleli sami ošetřovatelé na základě jmen jejich rodičů – maminka Johti znamená Záře nebo Jasná a tatínek Calvin má druhé jméno Chanda, v překladu tedy Měsíc. Její jméno, Rashmi, tak skvěle sedí.  Zářivě jasný paprsek Měsíce.
 
Další přírůstky?
Rashmi je sice hlavním, ale rozhodně ne jediným „tahákem“ ostravské zoo. K záplavě letošních mláďat přibyla naposledy první mláďata plameňáků kubánských, která můžou návštěvníci pozorovat přímo u vstupu do zoo.
Samička žirafy Rotschildovy jménem Radost rozšířila řady ostravského žirafího stáda 1. května. Samička je již jubilejním desátým mládětem jak zoo, tak samice Cronkity.
Zvířata ale do Ostravy migrují i z okolních zemí. Informace o špičkové úrovni služeb a extrémně chutné stravě v místní zoo zřejmě přesvědčily i zástupce štětkouna afrického, který k nám přicestoval z polské Zoo Łódz 12. května. Milovníkům exotických zvířat nabízí ostravská zoologická zahrada malého samečka mandrila, který má v rodném listě datum 27. června. Na konci června spatřili světlo světa i dvě mláďata prasete domácího mangalica, což je plemeno chované především na Balkáně a v Maďarsku. V Zoo Ostrava je najdete v expozici Na statku.
 
Novinky současné i budoucí
Již v březnu byl po rozsáhlé rekonstrukci otevřen pavilon hrochů. Nejen, že hrošíci mají nový prostor, kde můžou zvědavým návštěvníkům dávat na odiv svá lína mohutná těla, ale ještě se výrazně snížila energetická náročnost pavilonu díky vytápění na obnovitelný zdroj energie. I typický odér v hroším pavilonu je již minulostí, a to díky filtraci vody v bazénu těchto sudokopytníků.
Nová, zcela bezbariérová expozice Papua je největší akvaterarijní expozicí zoo přibližující návštěvníkům tropickou přírodu ostrova Papua-Nová Guinea a představuje tamní ohrožené druhy zvířat, zejména ze skupin želv, plazů a ryb.
V následujících letech se mohou milovníci zvířat těšit například na nový výběh tygrů či Pavilon evoluce pro šimpanze a další zástupce africké fauny. Vznikne komplexní přestavbou a rozšířením současného pavilonu vodních ptáků.
Více informací na:
www.zoo-ostrava.cz
www.ostrava.cz/cs/turista

Soutěžte o zajímavé ceny na:

www.ostrava.cz/cs/turista/souteze-a-hry/souteze-a-hry/cestovani-newsletter-ostrava

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama