REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Do historického parku za zábavou i vědomostmi

Nedaleko hranic leží Historický park Bärnau-Tachov: největší archeopark svého druhu na německy mluvícím území. Najdete v něm přes 30 budov z období středověku včetně fotogenického dřevěného hrádku typu motte, ale i moderní výletní restauraci s venkovní terasou a velkým hřištěm pro děti.

Vydejte se na cestu časem

Park můžete navštívit každý den kromě pondělí; ve vybrané víkendy nebo svátky ožívá pořádanými akcemi, kdy autentičtí reenactoři zprostředkovávají živý dojem tehdejšího každodenního života. Historie je tu doslova všudypřítomná. Interaktivní archeologický skanzen ukazuje, jak se zde žilo v 9. – 13. století. Jak tehdy lidé bydleli, jak pracovali, co jedli? Jak se během staletí vyvinulo oblečení?

Areál Historického parku Bärnau-Tachov navíc obohacuje archeodílna a jedinečná stavba dvorce z doby Karla IV., který vzniká formou archeologického experimentu za využití tradičních středověkých technik, tedy bez motorových pil, vrtaček a bagrů.

REKLAMA

Proč právě dvůr Karla IV.? Městečko Bärnau leží na historické Zlaté cestě mezi Prahou a Norimberkem, pevně spjaté právě s naším českým králem. Cestoval po ní mimo jiné do tzv. Nových Čech, což bylo území sahající až po dnešní Lauf u Norimberka. Karel si na trase nechal vystavět několik vlastních dvorů, v nichž se při svých cestách zdržoval a kde nocoval. A právě takový dvůr v Bärnau vzniká. Pokud zavítáte také do Hornofalckého muzea v přírodě Neusath-Perschen, které je skanzenem v klasickém smyslu slova a soustředí se na období od 16. do 20. století, získáte možnost porovnat kulturu bydlení od raného středověku až po současnost.

Historický park Bärnau-Tachov
Historický park Bärnau-Tachov

Dotek přírody

Nejen historie, ale i ekologie mají v parku své místo. Se zajímavostmi a vývojem tzv. Zeleného pásu Evropy vás seznámí venkovní areál, pojatý jako vodní biotop. Po okolí si navíc můžete udělat procházku místní přírodou.

REKLAMA

Ubytování ve středověku

Přes léto nabízí archeopark možnost ubytování ve středověkých stanech, kde mohou na slamnících přespat až čtyři osoby. Stany se nacházejí přímo u historického parku a v rámci pobytu mají turisté během otevírací doby vstup zdarma. Středověkého nepohodlí se ale bát nemusíte: jsou vybavené elektrickými zásuvkami i světlem. Využít můžete také nedaleké griloviště.

Historický park Bärnau-Tachov
Historický park Bärnau-Tachov

Za hranicemi, a přesto česky

Kromě toho, že velká část personálu hovoří česky a platit můžete v korunách, si lze zdarma zapůjčit česky namluvené audio-průvodce, případně předem objednat prohlídku v českém jazyce. Více informací na webových stránkách parku.

REKLAMA

Historický park Bärnau-Tachov
Historický park Bärnau-Tachov

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA