REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

DinoPark – skvělý tip na prázdninový výlet s dětmi

18. 8. 2014

DinoParky jsou ideálním místem, kde se děti skvěle pobaví.
DinoParky jsou ideálním místem, kde se děti skvěle pobaví.

Už pár dní máme prázdniny a spousty volného času a tak je čas si jej pořádně užít.
DinoParky jsou ideálním místem, kde se děti v každém věku skvěle pobaví a navzdory dvouměsíčnímu volnu i dozví něco nového. Navštivte některý z pěti českých a dvou slovenských DinoParků. V Praze, Plzni, Liberci, Vyškově, Ostravě, Bratislavě a Košicích se vrátíte zpátky v čase. Na procházce mezi dinosaury v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně žili, se nechte pohltit atmosférou dob, kdy se po Zemi proháněli ještěři a moře byla plná nebezpečí a nástrah. Každý ze sedmi DinoParků má své kouzlo a může nabídnout něco jedinečného. V DinoParku Plzeň si vedle desítek prehistorických ještěrů prohlédněte i toho největšího, 23 metrů dlouhého, Apatosaura, nebo unikát světového významu, druhohorní rostlinu Wollemia nobilis, která na Zemi rostla před 175 miliony lety.
Liberecký DinoPark, jediný krytý s celoročním provozem, vás ohromí speciálními efekty, např. umělou mlhou stoupající z pravěké bažiny, tropickým deštěm nebo laserovými světly. Prohlídka začíná symbolicky v otočném tubusu, kde prožijete simulovaný „velký třesk“ a projdete jednotlivá údobí pravěku s pro ně typickými zvířaty. DinoPark Vyškov je součástí ZOO a dostanete se do něj speciálním DinoExpresem, který je v ceně vstupenky. Za zmínku stojí jeden z největších modelů, 9 metrů vysoký Brachiosaurus, nebo model Plateosaurů, dvojice triasových býložravců, kteří obývali území dnešní Evropy před 200 miliony lety.
Nezapomenutelnou bude jistě i návštěva pražského DinoParku umístěného na střeše nákupního centra Galerie Harfa poblíž O2 Arény. Dominantou je tady 30 metrů dlouhý a 5 metrů vysoký pohyblivý Diplodocus, robotický model s pohyblivým krkem, čelistmi, hlavou a ocasem, který dokonce „dýchá“. Jeho senzorové čidlo vnímá návštěvníka a reaguje na jeho pohyb mrkáním očí. Model je tak veliký, že se do DinoParku nevejde a jeho krk přesahuje historickou hradbu.
DinoPark Ostrava najdete 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je vedle více než 30 scén se 70 modely druhohorních zvířat v životních velikostech např. malý pavilon Cesta do minulosti Země se skutečnými artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek. Obdivovat můžete skutečného třetihorního škorpiona, otisk křídel pravěkých vážek, fosilie přesliček, imitaci skutečného paleontologického výkopu a mnoho dalšího
Ve všech DinoParcích si mohou děti zahrát na paleontology a odkrýt kostru pradávného tvora, zahrát si na hřišti nebo některé z dalších dinosauřích atrakcí. Novinkou letošního roku jsou DinoAquaria, jedinečná 3D nebo 4D kina, promítající po celý den speciálně vyrobený panoramatický film. Díky němu se stanete součástí příběhu „Kronosaurus“ a podíváte se pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí. V DinoParcích najdete i prodejny suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril, vše ve stylu druhohor.
A pokud byste se rozhodli vycestovat za hranice, můžete si naplánovat výlet také nově otevřeného DinoParku Algar ve Španělsku.
Ještě nevíte, do kterého z DinoParků se vypravit dřív? Vybírejte a plánujte si výlet na www.dinopark.cz.
dino_02
 
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA