REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Dia de Los Muertos: Mexický svátek mrtvých v Pražské tržnici

Karnevalové masky, kostýmy, hudba, workshopy, dobré jídlo a pití, to vše nabídne Mexický svátek mrtvých 2. listopadu od 16.00 hodin v prostorách Pražské tržnice. Akce se uskuteční pod záštitou Velvyslanectví Spojených států mexických v České republice a návštěvníky pozdraví také její excelence paní Rosaura Leonora RUEDA GUTIERREZ, velvyslankyně pro ČR.

Ať už návštěvníci zavítají vybaveni karnevalově, pořídí si originální malbu na obličej přímo na místě v tržnici od některé z malířek, nebo dorazit „jen tak“ užít atmosféru mexického odpoledne, vítán je každý, kdo rád okusí vůně, chutě, rytmy a zvyklosti slunného Mexika. Gastro zóna nabídne nejen mexické speciality, o hudbu se postarají třeba Mariachi Azteca de Praga, Lozt Mezcal nebo DJs. Děti si v odpoledních hodinách užijí divadlo a Příběhy malé Lupitiny Gonzáleze a milovníci jihoamerických rytmů pak mohou tančit do pozdních hodin, jak čas, práce, a hlavně nálada dovolí. Program je připravený do vnitřních i venkovních prostor, akce tak proběhne za každého počasí.

Mexický svátek mrtvých odstartuje v 16.00 hodin v Hale 13 v Pražské tržnici, kdy bude připravený dětský program. Ten potrvá až do 19.30 hodin, kdy se následně rozproudí večerní část akce pro dospělé. V rámci odpoledního rodinného programu se otevře také gastro zóna s tradičními mexickými pokrmy a rozšířenou nabídkou o jiné latinskoamerické speciality – např. autentický argentinský gril. Děti se vrhnou do víru tvorby masek, hraček a dalších krásných nezbytností spojených s Mexickým svátkem mrtvých. Dospělí si mohou nakoupit doplňky a tematické dekorace v prodejní části akce nebo se uchýlit na dobrý drink do Haly 13, zatímco děti si budou užívat workshopy a další karnevalové lumpárny. 

REKLAMA

Program i pro dospělé

Odpolední a večerní party se ujmou Mariachi Azteca de Praga, nejznámější mexická kapela v Čechách, která již řadu let přibližuje domácímu publiku autentickou mexickou lidovou hudbu, glam-hip hopové mexické uskupení Lozt Mezcal nebo DJ Baltazar a DJ Gadjo.   

„Téma oslavy zesnulých se objevuje v mnoha převážně východních a jihoamerických kulturách a je dobře, že i u nás přestává být tabu mluvit o mrtvých. Jsme zvyklí na naše dušičky, rozsvícení svíček a tichou vzpomínku. Řekl bych, že až Halloween a vliv dalších zejména právě východních kultur posunul naše západní vnímání odchodu na onen svět. Mexický svátek mrtvých je akcí, která má nejen pobavit, ale také rozšířit naše obzory ve vnímání tématu, kolem kterého jsme vždy spíše jen tiše přešlapovali,“ komentuje akci Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha a.s., pod jejíž správu spadá Pražská tržnice.    

REKLAMA

Den mrtvých jako oslava života  

Den mrtvých v Mexiku slaví mezi 31. říjnem a 2. listopadem. Během tohoto svátku si Mexičané vzpomínají na zesnulé blízké. Slavnosti dne mrtvých jsou barevným festivalem, který oslavuje posmrtný život těch, kteří opustili svět lidí a jejichž duše jsou během svátků vítány. „Tradice a významné dny nemohou v programové nabídce Tržnice chybět. Chceme je ale připomínat vždy trochu jinak, nabídnout jiný pohled a nevšední zážitek. Věřím, že si Mexický svátek mrtvých – karneval a skutečnou oslavu těch, kteří už tu s námi nejsou, přijde v době dušičkových svátků užít věkově pestrá škála návštěvníků, nejen rodiny s dětmi. Ostatně večerní party v latinském rytmu k tomu přímo vyzývá,“ doplňuje Michal Tošovský, programový ředitel Pražské tržnice.   

Na co se těšit 2. listopadu v Pražské tržnici

Hala 13 (pro děti):
16.00
     Program pro děti – dílničky, workshopy, dětská divadelní představení, a hlavně tvorba                karnevalových masek
17.00    Příběhy malé Lupitiny González – divadlo pro děti (cca 50 minut, kapacita 70 diváků)
19.30     Konec dětského programu a tvůrčích dílen

Venkovní prostory (prostor mezi Halou 13 a Halou 17):
16.00
     Gastro zóna otevřena do 23.00 nebo do vyprodání zásob; v hlavní roli tacos, burrito,                quesadilla, churros a jiné mexické speciality stejně jako delikatesy z Jihoamerické oblasti. Mezi drinky najdete mexické pivo, argentinská vína nebo tematické koktejly…  
18.00    Mariachi Azteca de Praga (odpolední vystoupení)

Hala 13 (pro dospělé):
18.00
    DJ Baltazar
19.30    Mariachi Azteca de Praga (večerní vystoupení)
20.00    Lozt Mezcal
21.00    DJ Gadjo (konec 23.00 hod.)

 …a po celou akci Hala 13 jako zázemí pro alko i nealko drinky    

Vstupné

Děti (ve věku 7–15 let): 60 Kč předprodej / 80 Kč na místě
Dospělí a mládež ve věku od 16 let: 150 Kč předprodej / 180 Kč na místě
Dítě ve věku 0–6 let zdarma v doprovodu dospělé osoby

FB událost: https://cs-cz.facebook.com/events/746004136839191

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA