Dětský víkend na hradě Svojanov

svojanov.jpg
(31.5. 2008 Svojanov) Pro návštěvníky – pro děti i pro dospělé – je připraven bohatý doprovodný program:

Různé soutěže a aktivity – skákání v pytli, házení mincí do vody, učení tanečků a navlékání korálků, zacházení se zbraněmi a vyrábění štítů z kartonů a mnohé další.

Divadelní vystoupení – Noc na Karlštejně (v podání třídy 7.B ze ZŠ Felberova Svitavy) – v 10,00, 13,00 a 14,30 hodin.

Cesta za pokladem – za splnění všech soutěží a aktivit si soutěžící děti můžou odnést poklad. Součástí programu bude vystoupení skupiny historického šermu „Páni z Cornštejna“ a Ohnivé show.

Po celý den budou probíhat prohlídky hradu a jeho nových expozic. Hrad Svojanov patří mezi nejstarší naše hrady, byl založen jako královský již v polovině 13. století. Původně to byl hrad strážní, který sloužil pro kontrolu středověké obchodní stezky spojující Litomyšl z Brnem. Je situován blízko historické hranice mezi Moravou a Čechami. Dominantou hradu je mohutná válcová věž s ostrým břitem nyní sloužící jako rozhledna. V architektuře hradu se mísí několik stavebních stylů – především gotika, renesance a empír. V areálu se také nachází obnovená gotická zahrada – jediná ve střední Evropě. V dnešní době je hrad vlastnictvím Města Poličky. V letošním roce byla v prostorách hradního paláce otevřena zcela nová expozice představující život na hradě v 2. polovině 19. století.
Hrad se nachází na silničním tahu mezi Poličkou a Letovicemi. Přímo před hrad je možný příjezd pro automobily i autobusy.
V hradních voliérách probíhá výstava dravých ptáků, k vidění je puštík obecný, kalous ušatý, moták pochop a káně lesní. V okolí voliér žijí divoké husy, kačer a perličky.
Pro návštěvníky je připraveno občerstvení v nově upravené restauraci s možností venkovního posezení. Hrad Svojanov je také jediným hradem u nás, kde přímo v jeho areálu se mohou návštěvníci i ubytovat.
Datum konání: 31.5.2008
Svojanov – hrad
Svojanov, 56973
tel: 461744124,
foto: www.svojanov.cz
zdroj: Kdykde.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama