REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Děti, těhotné ženy i domácí mazlíčci – víte, jak to mají s cestovním pojištěním?

24. 4. 2022

Kdo by nemiloval cestování! Abychom se při něm cítili hezky bezpečně, sjednáváme si staré známé cestovní pojištění. Jak to ale mají děti na školním výletě? Nebo těhotné ženy, které si chtějí užít dovolenou ještě před porodem? A je možné na cestách zajistit i své mazlíčky? Právě na tyhle otázky najdete odpovědi v našem článku.

Školní akce bez starostí – od mateřinek až po střední školy

Výlety, exkurze, školy a školky v přírodě, lyžáky a turisťáky. Pro děti jsou tyhle akce vítaným zpestřením školní docházky, z pohledu školy jsou někdy spíše obávané. Proč? Není výjimkou, že se na nich přihodí úraz nebo poškození zdraví či věcí třetích osob dětmi. A to i přes to, že se učitelé vší silou snaží děti uhlídat. Stačí tedy malá honička, tahanice a zlomenina, rozbitý mobil nebo brýle jsou na světě. Těmto situacím nikdy úplně nezabráníte, můžete se ale pro ně zajistit sjednáním cestovního pojištění pro studenty. Toto pojištění má územní platnost po celé České republice a vyhnete se díky němu nutnosti řešit trvalé následky na zdraví dětí i majetkové škody z vlastní kapsy nebo pedagogického pojištění. odpovědnosti.

Bezpečné cestování, i když jste v očekávání

I těhotné ženy si mohou bez obav sjednat cestovní pojištění. Při jeho výběru se ale pečlivě podívejte na pojistné podmínky. Především na informaci, do kterého týdne těhotenství vás daná pojišťovna pojistí (nejčastěji se jedná o “limit” 26. týdne).

REKLAMA

Cena cestovního pojištění pro těhotné pak bývá stejná jako u toho klasického. Liší se ovšem proplácení zdravotních úkonů, které souvisí právě s těhotenstvím. Ostatní úkony jsou propláceny standardním způsobem. Co se týče výluk, nejčastěji se cestovní pojištění pro těhotné nevztahuje na těhotenské testy, zákroky spojené se sterilizací, potratem a IVF. Problém pojišťovny mívají také s rizikovým těhotenstvím, kdy mohou ženu také odmítnou pojistit.

Zcela jistě se před cestou do zahraničí poraďte se svým gynekologem, který váš zdravotní stav zná nejlépe. Poradí vám, kam je pro vás vhodné cestovat – s ohledem na zvolenou destinaci i na to, v jakém týdnu právě jste.

REKLAMA

Foto: ©Top-Pojištění.cz
Foto: ©Top-Pojištění.cz

Na dovolenou se čtyřnohým parťákem

Sami víte, že péče o domácího mazlíčka někdy není levná záležitost, a co teprve ve chvílích, kdy trable nastanou v zahraničí. Proč mu tedy nesjednat odpovídající cestovní pojištění? Některé pojišťovny nabízí cestovní pojištění pro psa přímo k cestovnímu pojištění pro jeho majitele. Vztahuje se pak nejen na nemoc nebo úraz, ale i na případy, kdy mazlíček poškodí třetí stranu. Mezi nejčastější pojistné události bývá například poničení vybavení hotelového pokoje, případně pokousání jiného mazlíčka nebo jeho majitele. V takovém případě vám může přijít účet vystavený i na několik set euro. Uznejte, že takové částka by váš rodinný rozpočet určitě zabolela.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA