REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Děti se budou prohánět mezi Strunami podzimu s Tata Boys, Petrem Skoumalem nebo Jiří Stivínem

Struny dětem

Víkend plný objevných hudebních, divadelních i tanečních zážitků opět chystají speciálně pro dětské publikum pořadatelé festivalu Struny podzimu.
Program s podtitulem Víkend festivalu Struny podzimu pro zvídavé děti a hravé rodiče od 19. do 21. října vyplní celé pražské divadlo Minor výjimečnými koncerty, hudebními a pohybovými workshopy i výtvarnými dílnami – vše za účasti samotného dětského publika.
V letošním roce se mohou nejmladší (i ti nepoměrně starší) návštěvníci programu Struny dětem těšit například na skupinu Tata Bojs „v sedě a potichu“, beatboxera En.dru hostícího zasloužilého tatínka Dana Bártu, Petra Skoumala s dětskými hosty, Pražskou komorní filharmonii hravě přibližující Mozarta, Jiřího Stivína, Clarinet Factory či velké přípravy na společné vystoupení s bubenickým orchestrem Tam-Tam Batucada v brazilských rytmech.
ednotlivé programové části jsou rozděleny podle věkových kategorií od čtyř, od sedmi a od deseti let. Předprodej vstupenek bude zahájen 20. srpna. Podrobné informace k programu Struny dětem jsou k dispozici na www.strunydetem.cz.
Lákavými zážitky překypující víkend odstartuje v pátek 19. října hororově pojatým hudebním projektem divadla Minor Perníková chaloupka, který je připravován speciálně pro Struny dětem. Vedle hvězd Minoru se na scéně objeví i řada hostů, mimo jiné Monika Načeva.
Sobotní program se ponese převážně v brazilských rytmech, pro děti budou připraveny bubenické, pěvecké a taneční workshopy samby, ve kterých se seznámí s „hymnou školy samby“. Pod vedením výtvarnic divadla Minor si budou moci vyrobit velkolepou čelenku zdobenou pestrobarevnými pery do karnevalového reje. Velkým finále sobotního dne bude ochutnávka atmosféry brazilské školy samby pod taktovkou zkušeného bubenického orchestru Tam–Tam Batucada za doprovodu taneční skupiny Tradición.
Učastníci předchozích workshopů zde přičichnou k opojení z festivalového reje. V sobotu bude dále kapela Laura a její tygři krotit dětský sbor Koťata ve společném projektu Džungle nebo město a ještě Petr Skoumal, Norbi Kovács a Olin Nejezchleba pozvou na podium malé hudební kolegy.
Nedělnímu programu bude dominovat speciální dvojkoncert pro děti kapely Tata Bojs „v sedě a potichu“ a společné vystoupení beatboxera En.dru s Danem Bártou, na které po loňském ohlasu naváže beatboxová dílna. Hudební cestu kolem světa připravuje také klarinetové kvarteto Clarinet Factory společně s Alanem Vitoušem. Koncert Pražské
komorní filharmonie láká malé návštěvníky na „hravé skladby hravých skladatelů“. Hru na nejrůznější dechové nástroje si budou moci účastníci Strun dětem vyzkoušet pod vedením hudební legendy Jiřího Stivína. Nedělní pohyb zajistí taneční workshopy swingu či stepu.
V průběhu víkendu si malí návštěvníci budou moci od hudebního a tanečního mumraje odpočinout na výtvarných dílnách, kde na ně čeká netradiční práce s papírem či korálky anebo dílnách filmové animace. Pro všechny příchozí bude zdarma připravena klidová čtecí zóna nakladatelství Albatros, TýYó – internetové hřiště České televize, stavitelská zóna Merkur anebo „bystřiště mozkových závitů“ s moderními společenskými hrami Mindok.

Vstupenky

Ceny vstupenek na jednotlivé pořady se pohybují od 60 do 200 korun. K dispozici budou samozřejmě i rodinné vstupenky. Předprodej vstupenek začíná 20. srpna. Rezervace jsou možné na e-mailu: vstupen[email protected], telefonním čísle 224 901 247 či on–line na www.strunypodzimu.cz. Prodej vstupenek probíhá ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném tradičně v hlavní pokladně Národního divadla (provozní budova v Ostrovní ulici). Festivalové centrum je otevřeno od pondělí do čtvrtka od 11 do 18 hodin. Na uváděné koncerty je možné zakoupit vstupenky též v síti Ticketpro a od 22. 8. 2012 také v pokladně divadla Minor (Vodičkova 6, Praha 1, 222
231 351).
Partneři Struny dětem
Spolupořadatel: Divadlo Minor
Generální partner: Telefónica Czech Republic, a.s.
Partneři: Kamsdetmi.com, Duhovka Group, Centrum Sámovka,
Partner malé scéna: OVB Allfinanz, a.s. ČR
Hravé zóny: Albatros, Merkur, Mindok, TýYó České televize
Hlavní mediální partneři: Česká televize, Český rozhlas
Mediální partneři: Maminka, Sluníčko, Mateřídouška
Speciální poděkování: Mama Coffee
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA