Děti, mléko je od krávy, ne z krabice!

22. 3. 2010
Znají vaše děti hospodářství a zvířata jenom z obrázkových knížek? I když nemáte zrovna babičku na venkově, dopřejte jim zažít bližší kontakt s živou přírodou. Sáhnout si na čerstvě snesené vajíčko, pohladit králíka, zaset si mrkev nebo si užít pohled z koňského hřbetu. Doporučíme vám, kam v Česku na takový rodinný výlet vyrazit!

Hyjéé!

Jízda na koni patří v současnosti mezi jedny z nejoblíbenějších outdoorových aktivit. Je vhodná pro děti i dospělé a umožňuje budovat vztah ke zvířatům i krásným procházkám v přírodě. Jízda na koni je také velmi zdravá, ne nadarmo se používá pro rehabilitaci. Pro vaše nejmenší doporučujeme vybrat trpělivého instruktora, klidného koníka a slušivou helmu. Jezdit se dá téměř za každého počasí!

[Tipy Kudy z nudy]

Kde se naučíte jezdit na koni?

Koně, agroturistika, cykloturistika v U Starýho kance Hoslovicích
Jízdárna Zámek Skalice
Na koni první oficiální hipostezkou „Valašsko“
Kde si nejlíp zajezdíte právě vy?

Pobyty na farmě

Pokud se budete chtít odpočinku v přírodě a třeba právě i ježdění na koni věnovat delší dobu, můžete se s celou rodinou vypravit na víkend či celý týden na farmu! Právě zde si budete moci dopřát nádherný pobyt ve „venkovské“ rodinné atmosféře a ještě se budete moci něco zajímavého naučit. Co takhle podojit krávu nebo vlastnoručně vyrobit kozí sýr! Troufnete si?
[Tipy Kudy z nudy]

Kam za pobytem na farmě?


Ekofarma U Kotyků = agroturistika v Krkonoších
Chov koz na Žofíně
Aktivní dovolená na koňské farmě Třebušín – Zababeč
Kam na farmu?

Co je to vlastně bio?

V obchodech už možná delší dobu pokukujete po bio výrobcích a když jsou za rozumnou cenu, pravděpodobně jim i dáváte přednost. Osahejte si společně se svými dětmi, co to ve skutečnosti znamená pěstovat ovoce, zeleninu nebo maso v bio kvalitě a vychutnejte si ten rozdíl!

[Tipy Kudy z nudy]

Kam na bio farmu?

Kozí farma – Dvůr Ratibořice
Biofarma Slunečná – zvířecí biofarma s vlastní minimlékárnou
Rodinná a ekologická kozí farma v Zásadě u Kadaně
Najděte si, kde ochutnat bio na farmě či v restauraci!
Když chcete naučit své děti poznávat svět všemi smysly, škola hrou se už mockrát osvědčila. Zvířata se tak rychle stanou jejich novými nejlepšími přáteli. Sami uvidíte!

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama