REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Den otevřených dveří v Archivu hlavního města Prahy

Kam s dětmi v Praze
Kam s dětmi v Praze

U příležitosti Mezinárodního dne archivů, který připadá na neděli 9. června, se v městském archivu uskuteční „den otevřených dveří“.
Přijďte v tento den na pražský Chodovec a přesvědčte se, že historie může být poutavá pro malé i velké. Na vlastní oči poznejte, jak pracuje největší městský archiv v republice.
Budete mít možnost nahlédnout do neveřejné části archivu. Vstoupíte do depozitáře mezi archiválie, které zaznamenávají důležité okamžiky z minulosti města a jeho obyvatel. Nad zajímavými ukázkami se dozvíte něco bližšího o tom, jaké historické dokumenty se archivují a které se do současnosti dochovaly. V neposlední řadě uvidíte a uslyšíte, jakým způsobem se archiválie digitalizují, restaurují a jak je lze studovat.
Prohlídky archivu budou doplněny ukázkami písemností, které zachycují životní příběhy slavných osobností. V průběhu dne bude možné prostudovat nejen digitální reprodukce archiválií, ale také kopii nejstarší městské knihy ze 14. století. Po zdolání mnoha desítek schodů se nadšencům otevře zcela ojedinělý pohled na město z prosklené „věže“. Zkrátka nepřijdou ani děti, které se mohou zabavit několika hrami s historickou nebo archivní tematikou.

Akce se koná 9. června 2013 od 10 do 19 hod. v budově Archivu hlavního města Prahy, v Archivní 6, Praha 4.

Dostupnost prostřednictvím MHD ze zastávek Městský archiv, Chodovec nebo Benkova. Více na www.ahmp.cz.
REKLAMA

Kam s dětmi v Praze

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA