REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Déčkosvět – barevná výstava České televize už jen do konce ledna 2023!

Byli jsme se podívat na výstavě Déčkosvět Praha a moc se nám tu líbilo. Výstava Déčko svět je interaktivním místem, kde se děti mohou setkat se svými oblíbenými postavičkami z vysílání ČT D a z webu Déčka.

Děti zde vstoupí do rozmanitých prostředí Déčko světa a objeví svoji kreativitu a hravost. Součástí výstavy jsou i vzdělávací programy, které baví děti i rodiče již řadu let. Jejich součástí jsou i soutěže a celoroční projekty.

Déčkosvět a ty ho můžeš uvidět! . . . a rozhýbat. Foto: ©Michael Kolář
Déčkosvět a ty ho můžeš uvidět! . . . a rozhýbat. Foto: ©Michael Kolář

Co na výstavě Déčkosvět uvidíte

Výstava Déčkosvět je interaktivní, a tak vás i vaše děti čekají všelijaká hejbátka, garantujeme, že se vám tu zalíbí – my byli už dvakrát a klidně bychom zašli ještě jednou. A co tady všechno uvidíte? V místnosti s Déčkosvětem děti ovládají ponorku, pouští vláček, rozhýbou všechny ty barevné pidimužíčky a další překvapení, které nechceme prozrazovat.

Postav si svůj Déčkohrad. Foto: ©Michael Kolář
Postav si svůj Déčkohrad. Foto: ©Michael Kolář

Pak si můžete postavit z převeliké stavebnice hrad či vlastní dětské hřiště. Barevné stavební bloky jsou sice obrovské, ale lehké, a tak jde stavba pěkně od ruky a dost často se mění s dalšími přicházejícími staviteli. Čeká vás tu také stěna s bludištěm, kde po sérii otázek vypátráte, které Déčko zvířátko či tvor je vám nejbližší.

REKLAMA

Který Déčko tvor je vám nejbližší? Foto: ©Michael Kolář
Který Déčko tvor je vám nejbližší? Foto: ©Michael Kolář

Dětem se samozřejmě líbí i videohry, které jsou na stěnách a mají dotykové obrazovky, jsou moc hezky udělané, a ještě rádi si vzpomenete na hru Logic, která je tu také zastoupena. Na výstavě jsou i edukativní tabule s informacemi o historii Déčka – o vizuálním stylu a letních soutěžích, aj. Jsou tu i všelijaká malá překvapení, jako moc hezká fotogenická duha a malování na zeď, nebo hmatová hra – barevné otvory ve zdi a hádání, co v nich je, jen podle hmatu.  

Kdy: od 8. 11. 2021 – předpokládaný konec výstavy bude 29.1. 2023 (zdroj: infolinka České televize – 261 136 113).
Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin, ve dnech státních svátků zavřeno.
Kde: Prodejna a galerie České televize: Na Klaudiánce, 147 00 – Praha 4

Výstav Déčkosvět s nejmenšími dětmi. Foto: ©Michael Kolář
Výstav Déčkosvět s nejmenšími dětmi. Foto: ©Michael Kolář

Co je dobré vědět před návštěvou Déčko světa

Výstava je jednoznačně skvělá a malé děti se zde opravdu zabaví. Jsou zde skříňky na klíček, kam si můžete dát všechny své věci a opakovaně se sem vracet. Na výstavě není dovoleno konzumovat žádné potraviny ani nápoje (ale u skříněk není problém se napít). Výstava je zdarma, ale je dobré vědět, že na výstavu i z výstavy musíte jít přes obchůdek České televize se zbožím z pořadů z ČT. Výstavu můžete navštívit každý den 10-18h. Doporučujeme sem zajít v dopoledních hodinách a ve všední den, kdy je tu méně návštěvníků, než odpoledne a o víkendu.

REKLAMA

Více info na www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/galerie-a-prodejna/

Tunel, co se mění! Foto: ©Michael Kolář
Tunel, co se mění! Foto: ©Michael Kolář

Doporučujeme náš další obsah z Rodinnevylety.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA