REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Cyklo Point radí: Co s sebou na vyjížďku

Co s sebou na vyjížďku
Co s sebou na vyjížďku

Dnes vám poradíme, co by nemělo chybět ve vaší výbavě pro výlet na kole. Stačí pamatovat na pár maličkostí a můžete vyřešit většinu problémů, které vás mohou na vyjížďce potkat.
Základem výbavy je multinářadí, které dokáže nahradit menší dílničku. Skrývá vše potřebné – od šroubováků po imbusové klíče, některé modely dokonce i nýtovače řetězů a otvírák na lahve. S jeho pomocí zvládnete většinu technických problémů.

Jedním z nejčastějších problémů, které vás mohou na výletě potkat, je defekt. K opravě vám postačí montpáky, kterými sundáte plášť, dále pak lepení nebo náhradní duše a malá pumpička.
Pokud se vám nechce s sebou na vyjížďku tahat batoh, na úschovu všeho potřebného dobře poslouží brašna do rámu, nebo pod sedlo. Některé brašny mají funkci 2 v 1-  zabudovaná blikačka v zadní steně zabráni situacím, že zůstanete neosvětleni, když vás dožene tma.

Na výlet si určitě přibalte dostatek tekutin a svačinu. Pravidelným pitím předejdete dehydrataci organismu a malá svačinka – třeba mussli tyčinka – taky přijde vhod.
Počasí letošního léta je obzvlášť proměnlivé, nikdy nevíte, jaký živel po cestě potkáte. Proto by ve vašem batůžku neměla chybět pláštěnka a náhradní vrstva oblečení, případně návleky na nohy i ruce pro případ náhlého ochlazení. Určitě si nezapomeňte přibalit mobil, kterým v případě nehody přivoláte pomoc.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA