Co z ústní hygieny nesmíte zapomenout doma

Ústní hygiena není zrovna tím, na co se při cestování zaměřujeme. O její důležitosti ale není pochyb. Co byste z potřeb o zuby opravdu neměli zapomenout doma?

Že zubní kartáček a pasta stačí?

Určitě lepší než nic. Jenže pouhý kartáček a pasta odstraní plak pouze na povrchu zubu. To je důležité zejména kvůli tvorbě zubního kamene podél dásní anebo zubního kazu na kousacích ploškách. Pravda je taková, že velkou neplechu napáchá plak v mezizubních prostorech. Ať už použijete klasický kartáček jakkoliv poctivě a se sebelepší zubní pastou, tak v mezizubí vám plak vždy zůstane. Kartáček tam nedosáhne a ta část zubní pasty, která se tam dostane, není dostačující. Plak se vždy musí odstraňovat mechanicky. V mezizubí vám s tím pomohou mezizubní kartáčky nebo zubní nitě. Nitě jsou ideální pro osoby, které nedostanou do mezizubí ani ten nejmenší kartáček. Výhodou mezizubních pomůcek při cestování je, že zaberou v zavazadle opravdu málo místa navíc.

A co ústní voda?

Obecně platí, že ústní voda je doplňkem dentální hygieny. Osvěžuje dech, pomáhá více zabraňovat usazování zubního plaku. Také splachuje bakterie, které v ústech zůstaly. Obejdete se bez ní? Na kratší dovolenou pravděpodobně ano. Jestli ale používáte speciální léčivou ústní vodu, doporučujeme její používání nepřerušovat. Pokud je tedy určena pro dlouhodobé používání.

Autor: Andrea Ivaničová, www.nazuby.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama