Chvalský zámek

Chvalský zámek


Chvalský zámek – městské centrum Prahy 20, Horní Počernice.
Chvalský zámek je součástí nově zrekonstruovaného areálu v Praze – Horní Počernice blízko metra Černý Most.
Zelené prostranství Chvalské tvrze obklopují restaurace, pizzerie, kavárna a Chvalský zámek. V okolí se nachází kaskády rybníků, pískovcové skály, cyklostezky a staré části obce. Na druhé straně Centrum Černý Most.
Nádvoří Chvalského zámku je jedno z nejkrásnějších míst v Praze pro relaxaci, Vaši svatbu, nebo firemní akci. Přes rok se na zámku a jeho nádvoří koná celá řada kulturních akcí jako koncerty, divadla pro děti, přednášky a vernisáže. Uvnitř zámku se rozprostírá třípatrová galerie s bohatým programem pro děti i dospělé, reprezentační salónky a obřadní sál.
Otevřeno denně 9 – 17 hodin.
Tel.: 281 860 130
www.chvalskyzamek.cz

Ceník vstupného na výstavy do Chvalského zámku:

děti: 40,- Kč
dospělí: 60,- Kč
rodinné: 150,- Kč
skupinové (skupina nad 10 osob): 20,- Kč/osoba
školní skupiny do 15 let: 10,- Kč/osoba
děti do 6 let: zdarma

 
Kulturní památka Chvalský zámek – historie
Původně gotická tvrz s kaplí, v renesanci přestavěná na zámek.
První písemná zmínka o obci Chvaly pochází z Vyšehradské kapituly roku 1070. Od poloviny 14. století, již jako zboží necírkevní, jsou Chvaly prodávány a dědičně postupovány bohatým pražským měšťanům. O existenci tvrze nás informuje až majetková zpráva z roku 1428.  Od roku 1652 se stává majetkem jezuitského konviktu v Praze.
Po úderu blesku roku 1734 tvrz vyhořela. V té době byla tvrz přestavěná do dvoupatrové podoby zámecké v renesančním stylu.
Po zrušení jezuitského řádu roku 1773 přešel zámek pod správu c.k. Zemského studijního fondu a v roce 1918 byl majetek převeden do vlastnictví Československého státu.Po druhé světové válce v roce 1950 byl zámek převeden do organizace „Československé státní statky“, kde se přiblížil k zániku.
Od roku 1992 se postupně vyvíjely iniciativy k obnově památky, které vyvrcholily rekonstrukcí za přispění evropských strukturálních fondů v letech 2006 až 2008.
Od 1. 5. 2008 je zámek veřejnosti přístupný jako městské kulturní a informační centrum.
Otevřeno denně 9 – 17 hodin.
Tel.: 281 860 130
www.chvalskyzamek.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama