REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Chvalský zámek připravil akce pro děti

Akce pro děti
Ideální výlet s dětmi

Pokud do 6. ledna 2013 navštívíte Chvalský zámek v Praze 9 – Horních Počernicích, můžete se potěšit aktuálními výstavními projekty pro děti i pro dospělé.
Na své si přijdou jak kluci – Nádraží na zámku, zapomenuté objevy a vynálezy, tak holčičky – Statečné Faruza – filmový loutkový atelier na zámu. Maminky jistě potěší výstava Vánoce našich babiček – skříňové betlémy, ozdoby a dárky a tatínky minimálně bezproblémové parkování a několik restaurací.
Nádraží na zámku, zapomenuté objevy a vynálezy
Kam s dětmi v PrazeKdy: 23.9.2012 09:00 – 6.1.2013 17:00
Kde: Chvalský zámek
Mechanické hračky 19. a 20. století jako zmenšené modely technických objevů a vynálezů, poháněné hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem.
Uvidíte funkční vláček s parní lokomotivou, velké historické elektrifikované kolejiště i pravou historickou dopravní kancelář od železničního sběratele.
Akce pro dětiPo celou dobu výstavy, která probíhá od 23. září 2012 do 6. ledna 2013, budou k vidění i první projektoskopy a kinematografy, modely parních strojů a nejstarších automobilů, dřevěné i kovové stavebnice, pohyblivé postavičky na klíček, vojáčci s vojenskou technikou a plechové vláčky.
Partnerem výstavy je Muzeum technických hraček, Merkur a České dráhy.

Statečná Faruza – filmový loutkový ateliér na zámku

Kam s dětmi v PrazeKdy: 6.10.2012 09:00 – 13.1.2013 17:00
Kde: Chvalský zámek
Ve sklepení Chvalského zámku vás čeká jedinečná výstava originálních filmových dekorací a loutek ze slavného česko-finského filmu známé finské režiséry Katariiny Lillqvist.
Kam s dětmi v PrazePolopohádkový příběh z oblasti středního východu vypráví o statečné dívce Faruze, která se vzepřela místnímu zvyku, kdy dívky do dvanácti let musely nosit na obličeji kovové masky. Příběh navozuje prostřednictvím staré lidové pověsti otázku ženské emancipace. Filmové loutky, vytvořené unikátní technikou „české školy animovaného filmu“ vzešly z rukou klasických českých mistrů oboru animace, spojených s tvorbou Studia Jiřího Trnky a Krátkého filmu Praha.

Vánoce našich babiček – skříňové betlémy, ozdoby a dárky

Kam s dětmi v PrazeKdy:  1.12.2012 09:00 – 13.1.2013 17:00
Kde:  Chvalský zámek
Tradičně-netradiční vánoční výstava, která vás vůní jehličí, atmosférou velkých skříňových, vyřezávaných a keramických betlémů i starodávnými ozdobami vtáhne do té pravé vánoční atmosféry. Uvidíte skříňové a řezbované betlémy, ozdoby, formičky a dobové dárky ze sbírky Miroslava Smahy, nádherné ozdoby vytvořené panem Jaromírem Juklem z Horních Počernic, vánoční ozdoby Rautis Poniklá vytvořené Martinou Procházkovou a Martinou Krátkou a obrazy s vánoční tematikou od Aleny Kadavé – Grendisové

Ceník vstupného na výstavy do Chvalského zámku

základní vstupné: 60,- Kč
snížené vstupné (děti od 3 – 15 let, senioři, studenti, osoby ZTP/P): 40,- Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti): 150,- Kč
skupinové (skupina nad 10 osob): 40,- Kč/osoba
skupinové (dětské, studentské a seniorské kolektivy, skupina nad 10 osob): 30,- Kč/osoba
školní skupiny do 15 let (skupina nad 10 osob, ZŠ 1 doprovod zdarma, MŠ 2 doprovody zdarma): 20,- Kč/osoba
děti do 3 let: zdarma
 
Otevírací doba
Zámek je otevřen celoročně od pondělí do neděle od 9 do 17 hodin.
Adresa  
Na Chvalské tvrzi 857
Praha 9 – Horní Počernice
193 21
[email protected]
www.chvalskyzamek.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA