REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Cestování s dětmi, které baví všechny

Vize dvouměsíčních letních prázdnin vyvolává v dítkách školou povinných bouři nadšení. Představa slastného nic nedělání, ničím nerušeného spánku a přívalu nových zážitků se táhne jako červená nit celým školním rokem.

Rodičům odpadají perné chvilky strávené nad zapeklitými školními úlohami i každodenní vymýšlení co nejvíce cool svačin. Stojí však před neméně složitým úkolem. Vymyslet svým dítkům zajímavý program na místech, která je zaručeně přimějí zvednout oči od blikajících displejů mobilních telefonů a prožít chvíle plné radosti, poznání či adrenalinu. Pojďme se podívat na místa, jako stvořená pro rodinné radovánky, kde si můžete užít skvělé jednodenní výlety za hranice všedních dní.

  • Tropical Island – Karibik na dosah ruky

Zvuk příboje, bělostný písek mezi prsty, šumění palem, dovádění ve vlnách, divoká řeka, roztodivné vodní atrakce, příjemně uvolněná atmosféra, skvělá kuchyně, pestrobarevné drinky, moderní zázemí i dokonalá péče stylového wellness centra.

REKLAMA

Pokud vám předchozí řádky zněly jako rajská hudba, pak je oblíbený areál Tropical Island, ležící jen 60 km od Berlína, sázkou na jistotu. Na ploše 100 000 m² tu není nouze o překvapení v podobě mangrovníkové bažiny, obývané mnoha druhy exotických ptáků, brouků, plazů i ryb. Během procházky tu můžete narazit na pestrobarevné papoušky, gekony, želvy, pávy či plameňáky. Součástí trasy je i 12 naučných zastávek s multimediálními obrazovkami.

Sportovním nadšencům je k dispozici hřiště na mini golf, plavecký bazén nebo moderně vybavená posilovna. Na únavu z vodních radovánek zapomenete během návštěvy některé ze stylových saun, vířivek nebo exotických masáží.

REKLAMA

Děti se mezitím mohou vydovádět v klubu Tropino, kde na ně čekají prolézačky, motokárová dráha, softbalová aréna, lego herna i zajímavý animační program. Součástí areálu je také kemp obklopený tropickou vegetací nebo stylový hotel, nabízející ubytování v prostorných rodinných pokojích.

  • Hitlerovo Orlí hnízdo – lekce historie

Opakování je matkou moudrosti. Nejinak je tomu i v případě dějepisu. Zkombinujte procházku panenskou přírodou Bavorska s návštěvou ikonického Orlího hnízda – sídla nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Vychutnejte si dobrodružnou cestu klikatou horskou silnicí, návštěvu města Berchtesgade, plavbu po romantickém ledovcovém jezeře Königssee, průchod mramorem obloženým tunelem i 124 metrů dlouhou jízdu dobovým výtahem.

V prostorách Orlího hnízda je dodnes cítit duch jeho majitele, který zde vydal rozkaz k zahájení 2. světové války, která navždy změnila osudy miliónů lidí. Noblesní interiér zdobí mramorové stěny, masivní krb, dobové dekorace i velkoryse pojatá okna s nádherným výhledem na Národní park Berchtesgaden, modravé vody jezera i Alpské velikány. Skvělým zakončením výletu může být návštěva stylové restaurace, která je součástí chaty. V přátelské atmosféře si tu vychutnáte to nejlepší z tradiční bavorské kuchyně.

  • Německý Legoland – kostky a kostičky, pro děti i babičky

Záliba ve stavění z barevných kostiček není omezena věkem ani národností. V německém Legolandu si skvěle užijí děti i jejich doprovod. Velký zábavní park, jehož spojujícím motivem je legendární stavebnice, zaujme obřími, dokonale propracovanými modely postavenými z kostiček, pirátskými loděmi s vodními děly, virtuální horskou dráhou, 4D kinem, autoškolou pro nejmenší, safari projížďkou mezi Lego zvířaty, prohlídkou zmenšenin nejznámějších světových památek, 4D střílečkou ve stylu NINJAGO, sjezdem vodopádu na loďce či trenažérem létání FLYING NINJAGO.

Detailisté mohou odhalovat titěrné detaily jednotlivých staveb nebo se na chvíli proměnit v architekta a navrhnout třeba příletovou halu Mnichovského letiště. Mladé slečny zaujme možnost sestavit si vlastní kopii panenky LEGO FRIENDS. V bohatě zásobené prodejně můžete nenápadně koupit některou ze záplavy stavebnic a usnadnit tak těžkou práci Ježíškovi.

Teď už máte předvybraný cíl výletu, zbývá se tedy připravit na nejhorší: Zabavit děti během cesty a nadchnout je natolik, aby si výlet užili všichni účastníci zájezdu – zkrátka eliminovat kňourání a otrávené obličeje, které znepříjemní den každému v okruhu sta metrů.

Nám se osvědčily rodinné kvízy. Vyžadují sice značnou přípravu, ovšem zaručeně zabaví nejen ratolesti, a ještě mají edukativní potenciál. Vzpomínám, jak jsme se v partě několika rodin vydali na Říp. Děti byly pro jistotu od rána rozladěné. Neoblomná teta vytáhla telefon a začala vymýšlet kvízové otázky nejen o památném kopci a praotci Čechovi, postupně jsme probrali i Libuši a většinu Přemyslovců. A spokojení byli všichni.

Někdy je třeba se obrnit trpělivostí a přeladit se na dětskou notu. Ostatně, pokud se chystáte vybírat rodinnou dovolenou, doporučujeme se na svět začít dívat jejich očima.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA