Centrum současného umění DOX

dox_nove_logoCentrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.
Výstavy předních světových umělců jsou prezentovány v unikátním multifunkčním prostoru o rozloze 6000m2, který se řadí mezi nejzajímavější světové architektonické projekty posledních deseti let. Pestré spektrum akcí zahrnuje komentované prohlídky, přednášky, panelové diskuze, performance a rodinné a vzdělávací programy. Jedinečný zážitek umocňuje stylová kavárna, knihkupectví a designshop oceněný v rámci Czech Grand Design Awards. Milovníci umění se mohou stát členy Klubu přátel centra DOX.


Motto
„Dnes, kdy stále více lidí myslí nebezpečně stejným způsobem, schopnost umění znejistit naše obvyklé způsoby vnímání může být jeho největším přínosem“.

Leoš Válka

Cíle
Podporovat prezentaci české umělecké scény v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou.
Rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými odvětvími a obory, od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím.
Vytvořit prostředí, jež umožňuje střetávání, rozvíjení a inspiraci prostřednictvím rozdílných pohledů.
 
Historie Centra DOX
Zakladatelé, iniciátoři centra
Vznik centra DOX inicioval Leoš Válka spolu se svými partnery (Robert Aafjes, Richard Fuxa a Václav Dejčmar). Cílem této iniciativy je služba široké veřejnosti, vytvořit živé kulturní centrum, které by se stalo platformou pro prezentaci současného českého a mezinárodního umění.
Leoš Válka odešel z tehdejšího Československa v roce 1981 do Austrálie, kde žil až do roku 1995, kdy se již natrvalo vrátil zpět do Prahy. Podniká v oblasti stavebnictví a interiérového designu. Jeho celoživotním zájmem je architektura a současné umění. Dnes působí jako ředitel centra DOX. V roce 2011 byla Leoši Válkovi udělena Cena Ministerstva kultury za mimořádný přínos v oblasti výtvarného umění.
PhDr. Jaroslav Anděl, umělecký ředitel centra DOX, je autorem četných výstav a publikací věnovaných modernímu a současnému umění doma i v zahraničí.
Kavárna
Příjemné posezení s šálkem chutné kávy a drobným občerstvením nabízí kavárna s terasou nacházející se v druhém patře centra DOX. Bezbariérový vstup a WIFI, dětský koutek.
Více o kavárně ZDE
Designshop DOX by Qubus
Prezentace a prodej prací předních českých i zahraničních designerských studií i jednotlivých umělců.
Více o Designshopu ZDE
Knihkupectví Bendox
Jedinečné knihkupectví s rozsáhlou nabídkou knih o moderním umění, architektuře a designu.
Více o knihkupectví ZDE

DOX – PROGRAM

Aktuální výstavy

Otevírací doba:
Po
10.00 – 18.00 h
Út  zavřeno
St -Pá 11.00 – 19.00 h
So – Ne 10.00 – 18.00 h
Vstupné:
Dospělí 180,- Kč
Studenti, děti od 12 let, senioři 90,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a děti) 300,- Kč
Školní vstupné 60,- Kč
(skupina studentů nad 15 osob v doprovodu učitele)
Studenti výtvarných uměleckých škol, architektury a designu 40,- Kč
(na základě předložení platného studijního průkazu)
Vstup ZDARMA:
Děti do 12let
Hendikepovaní s doprovodem
Držitelé ZTP průkazů
Novináři
Držitelé průkazu CIMAM, ICOM, AICA
Členové centra DOX
Kontakt:
DOX Centrum současného umění
Poupětova 1, Praha 7, 170 00
Recepce: +420 295 568 123
info@dox.cz
www.dox.cz
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama