Břevnovské posvícení

[inspic=208,right,fullscreen,thumb]10.10.2008 – 12.10.2008 – okolí Břevnovského kláštera, Praha 6
Kromě tradičního množství kolotočů a atrakcí pro Vás bude po dobré loňské zkušenosti připraven ve spodní části areálu Coca Cola park nafukovacích atrakcí. Všechny atrakce budou k využití dětských návštěvníků opět ZDARMA.
Hned vedle přes cestu se bude nacházet již tradiční a neodmyslitelná vesnička staročeských řemesel. Čekat na Vás bude ještě více řemeslných stánků než loni. Za zmínku stojí třeba stánek paní Marušky s historickou gastronomií, malování perníčků, broušení kamenů, kování šperků, keramické kachly, ručně malovaný textil, dřevěné hračky, cínové figurky, točenou keramiku a další. Ve vesničce nebude chybět ani burčák, medovina či pravé ovčí sýry. Při sestavování stánků je pečlivě dbáno na prodávaný sortiment a vzhled stánků. Stánky ve vesničce oživí vystoupení dudácké kapely a stánek s africkou hudbou.
Další řemeslné stánky najdete též v hlavní části areálu u zdi Břevnovského kláštera. Při příchodu do centrální části areálu posvícení, Vás doufáme potěší přesunutí pódia na místo, kde jste na něj byli zvyklí v začátcích posvícení. Kolem pódia budou lavičky k posezení při sledování Vámi vybraného programu.
U zdi kláštera najdete stánky ve kterých si můžete zakoupit například krásné pohádkové české historické loutky, dřevěné kalendáře, kosmetiku z rašeliny, sekaný turecký med, bylinky, keramiku, čepice atd.
Také zde najdete stánky škol, které se zde prezentují a nabízejí své výrobky vyrobené pro Vaši radost a potěšení.
Zvláštní pozornost si zaslouží speciální stánek Spolku s knihou Marka Čihaře ,,Nové varhany v basilice sv. Markéty v Praze v Břevnově“ jejíž křest proběhne v sobotu v 15 hodin.
Na svých tradičních místech najdete všechny stánky s občerstvením a pochutinami jako třeba stánek časopisu Břevnovan s posvíceneckými koláči. K břevnovskému posvícení také neodmyslitelně patří stánky se sudovým vínem a burčákem, který bude letos dodán z Rakvic z velkopavlovické oblasti. Na jedné straně od tohoto stánku se bude nacházet stánek s pečenými kachnami, knedlíkem a zelím a husími játry v sádle. Pokud dostanete chuť na něco sladkého najdete zde třeba palačinky či trdlo. Na straně druhé najdete stánek s pečeným selátkem nebo chléb se škvarkovou pomazánkou.
V restauračním stanu Plzeňského prazdroje můžete ochutnat pět druhů piva z jejich produkce, mimo jiné také polotmavý a tmavý Master. K jídlu si budete moci pochutnat například na špekových knedlících nebo teplých jaternicích.
Břevnovský klášter
Markétská 1, Praha 6 – Břevnov, 16901
tel: 220 406 111, email: klaster@brevnov.cz, www.brevnov.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama