REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Brány města dokořán 2009

Datum konání : 18.4.2009
Místo konání : Husovo náměstí (Nové Město nad Metují)

Program akce
9.30 hod. – 17.00 hod.
Trhy uměleckých řemesel bude probíhat v prostorech novoměstského zámku a na přístupové cestě k zámku. Po celou dobu trhů můžete nakoupit umělecko-řemeslné výrobky ze dřeva, kůže, kovu, leštěných kamenů, keramiky, sušených květin, hedvábí a bavlny. Naláká vás vůně čajů, koření, medoviny, sušeného ovoce, trdelníků, svátečních koblížků, staročeské kuchyně, grilované kýty apod. Řemesla vám předvedou např. krajkářka, řezbář, hrnčíř, umělecký sklář, kameník, přadlena.
V rámci trhů se konají večerní prohlídky zámku. Vstup pouze na objednávku, kterou můžete uskutečnit během dne v zámecké pokladně nebo na telefonu: +420 491 470 523.
10.00 hod.- 11.00 hod.
na Husově náměstí vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Nové Město nad Metují.
11.00 hod.
dojde ke Slavnostnímu odhalení pamětní desky hodinek PRIM na budově Městského úřadu na náměstí Republiky.
Akci zahájí Mgr. Bronislava Malijovská. Krátký přehled o historii hodinek v Novém Městě nad Metují pronese Ing. Libor Hovorka. Současnost a budoucí výrobu hodinek v Novém Městě nad Metují přiblíží Ing. Jiří Helikar. Za zvuku slavnostních fanfár žesťové sekce dechového orchestru MALÁ MUZIKA proběhne odhalení pamětní desky hodinek PRIM.
13.00 hod.
Fanfáry žesťové sekce dechového orchestru MALÁ MUZIKA, vystoupení Novoměstských roztleskávaček ze Základní školy Malecí.
13.15 hod.
Slavnostní zahájení akce Brány města dokořán – úvodní slovo Mgr. Bronislava Malijovská a představitelé delegace z Polska.
13.30 hod.
Klub českých turistů pořádá turistickou vycházku po okolí Nového Města nad Metují (sraz účastníků ve 13.00 hod. u pódia na Husově náměstí)
Vystoupení polského souboru SPLOT
14.00 hod.
Koncert hudební skupiny SENIOR BAND
15.00 hod.
Asociace sport pro všechny – cvičení se švihadly
15.30 hod.
Koncert country kapely KAMION z Hronova
Tento den bude v Městském muzeu vstup do expozice hodinek zdarma. Otevřeno bude od 13.00 – 16.00 hodin. Na novoměstském zámku budou probíhat večerní prohlídky od 20.30 hod.Prohlídky jsou pouze na objednávku, a to buď telefonicky na čísle 491 470 523, nebo osobně v pokladně zámku.

www

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA