Bohnice se chystají na jubilejní Starobohnické vánoční těšení

Program pro děti zajištěn

Vánoční trhy pro děti i dospělé


Osmá městská část a Římskokatolická farností Bohnice připravily na odpoledne třetí neděle adventní (16. 12.) jubilejní páté Starobohnické vánoční těšení.
Již tradičně na návštěvníky čeká bohatý vánoční program na pódiu, Betlémské světlo, akce pro děti či jarmark lidových řemesel.
Radnice Prahy 8 a Římskokatolická farnost Bohnice připravily již pátý ročník Starobohnického vánočního těšení.„Na návštěvníky čeká klasický vánoční program, ať je to rozsvícení adventního věnce či betlém s živými zvířátky,“ uvádí zástupkyně starosty MČ  Praha 8 Vladimíra Ludková, pod jejíž záštitou akce proběhne.
Děti se mohou těšit na sérii pohádkových představení Hvězda betlémská, výtvarnou dílnu, kterou povede místostarostka Ludková a v níž se budou tvořit andělé a stromečky, ohradu s živými zvířátky či na vánoční hry. Dospělí jistě přivítají možnost ohřát se medovinou nebo svařeným vínem či navštívit jarmark vánočních řemesel. „Otevřený samozřejmě bude v průběhu odpoledne kostel sv. Petra a Pavla,“ dodává místostarostka. Připravena bude také vánoční tombola, soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček, chybět nebude ani příležitost odnést si Betlémské světlo. Program doplní hudební vystoupení v již tradičním podání Golden Big Bandu Praha, dále staropražské kapely Šmrnc, dětských souborů ZŠ Glowackého či DDM Praha 8.
 „Starobohnické vánoční těšení je nezisková akce, na níž se podílí řada lidí v rámci svého volného času. Patří jim velký dík za to, že se snaží obnovovat tradice i sousedské vztahy. Stejně jako všem, kteří na akci přispívají materiálem či financemi,“ dodává místostarostka. Samotná osmá městská část se na akci podílí částkou zhruba 90 tisíc korun. Hlavním partnerem jubilejní akce je Pražská teplárenská a.s.
Starobohnické vánoční těšení proběhne v neděli 16. prosince 2012 od 12 do 18 hodin na náměstí ve Starých Bohnicích.
Více viz nebo na Facebooku Praha 8 kulturní.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama