Blíž přírodě – zpřístupnění 50. přírodní lokality

Blíž přírodě


Podzim je ideálním obdobím na výlet po krásách naší země.
Program NET4GAS Blíž přírodě Vám již šestým rokem zpřístupňuje přírodně zajímavé a cenné lokality společně s Českým svazem ochránců přírody. Dne 20. září 2012 otevře jubilejní padesátou! Kde? V Praze-Lysolajích, v lokalitě přírodní památka Housle v přírodním parku Šárka-Lysolaje. Kdy? Od 10 hodin proběhne oficiální otevření lokality, od 16 hodin pak bude připraven program pro děti a dospělé plný her, soutěží a překvapení, jak jinak, zejména s tématikou přírody a její ochrany.

Naučná stezka:

Naučná stezka je asi 1 km dlouhá a seznámí návštěvníky s historií místa a přírodními zajímavostmi skalní rokle, někde až 30 metrů hluboké, kterou zde po tisíciletí vytvářela voda v pískovcích.

Zajímavosti:

–       Přírodní památka Housle je chráněným územím od roku 1982.
–       Jedná se o významný a neobvyklý geomorfologický útvar v okolí Prahy.
–       Lokalita je izolovaným ostrůvkem přírody v zemědělské oblasti a hostí tak řadu významných rostlin, živočichů a hub. Zejména mechy a kapradiny, které zde rostou díky inverzní vlhkosti a které jsou běžné spíše v horských oblastech.
–       Je zde zázračná studánka, jejíž pramen podle legendy vytryskl jako odpověď na modlitby lidí, kteří vzývali Pannu Marii, aby jim pomohla. Vodě ze studánky se připisují odedávna léčivé účinky.
Buďte s námi blíž přírodě a přijďte se dozvědět více 20. září přímo na naučnou stezku Housle v Praze-Lysolajích! Podrobné informace a další tipy na výlet najdete na www.blizprirode.cz.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama