Bitva pod Zbirohem

[inspic=991,left,fullscreen,thumb]Datum konání : 8.8.2009
Místo konání : Zámek Zbiroh

OS Morgenstern a Barbarossa SH pořádají dne 8. srpna 2009 v areálu zámku Zbiroh u Rokycan čtvrtý ročník tradičně kvalitní historickou akci Bitva pod Zbirohem 2009 – Švábské války 1499.
Letos se přeneseme do roku 1499 na pomezí mezi švýcarské Spříseženstvo a svatou říši římskou prezentovanou Švábskou ligou. Napětí rostlo od začátku století, kdy sice Švýcaři formálně uznali krále, ale rozhodně se postavili proti nové všeobecné dani. Od začátku roku 1499 docházelo k drobným půtkám, které vyústily ve válku. Po té co švábové zradou dobyli Maienfeld, se rychle sešlo švýcarské vojsko a vydalo se na odvetné tažení. Táhne údolím Walgau a nutí obyvatele měst a vsí k přísaze věrnosti. Právě se utábořilo pod jedním takovým městem, vojáci v okolí rabují a nechovají se dvakrát dobře k obyvatelstvu. Do tábora přicházejí rozzlobení měšťané a vesničané se stížností a zde se začne náš příběh.
Jedná se o jednodenní historickou akci.
Areál je otevřen od 10:00, bitva samotná započne v 15:00.
Po celý den bude probíhat doprovodný program obsahující:
Dobové tržiště
Ukázky řemesel
Vojenské ležení
Šermířské vystoupení
Ukázky palných zbraní a děl
Dobová hudba a tance
Ukázky historické kuchyně
Lapkové a stráže a další.
Pro děti je připravena „Rytířská stezka“, kdy po zdárném splnění několika úkolů budou pasovány na rytíře.
Pořadatelé kladou kromě zábavného a divácky poutavého zpracování celého programu velký důraz na věrohodnou historickou rekonstrukci života, dobového oděvu, zbraní, zbrojí i předmětů denní potřeby.

Kontakt:
Zámek Zbiroh
www.bitvazbiroh.wz.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama