REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Bitva o brod

IX. ročník již tradiční akce se uskuteční v sobotu 28. 6. na brodě pod hradem Zbořený Kostelec u Týnce nad Sázavou nedaleko Benešova.
Diváci se mohou těšit na rekonstrukci středověké bitvy za účasti koní, děl a asi 200 šermířů. Část bitvy se odehrává ve vodě. Děj letošní bitvy je zasazen do roku 1449 A.D., kdy Kostelec držel loupeřivý rytíř Kuneš Rozkoš z Dubé. Tehdy proti němu vyrazilo vojsko Zdeňka ze Šternberka. Ještě před obležením hradu došlo na brodě k bitvě…
Součástí akce je dobové tržiště s občersrvením a dobové vojenské ležení. V programu před bitvou uvidí diváci plivače ohně, dobové tance a další vystoupení. Nebude chybět ani středověká hudba v podání skupin Ergo a Ignitus. Po bitvě pak proběhne koncert písničkáře Jaroslava Tulky. Tržiště je otevřeno od 12.00. Po jeho otevření začíná program, který v 15.00 vyvrcholí bitvou. V 17.00 začíná koncert J. Tulky. Jak se k nám dostanete? Z Prahy jezdí pod hrad autobus č. 339, přes řeku zajistíme přívoz. Vlak staví nejblíže v Týnci nad Sázavou, odkud bude zanačena cesta – přibližně 3 km proti proudu po levé straně řeky. České dráhy na tuto akci vypravují zvláštní parní vlak.
Zdroj: www.vyletnik.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA