REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Bezručovo údolí nabízí prostor pro romantické procházky i sportovní vyžití

Přestože přízvisko „brána do Krušných hor“ si v Podkrušnohoří nárokuje několik míst, nejvíce pasuje k Bezručovu údolí. Je totiž nejhlubší a nejdelší a návštěvníka tak skutečně dovede až do hloubi hor podél severozápadní hranice s Německem. A protože se o něm říká, že je také nejkrásnějším údolím tohoto pohoří, láká do svého nitra milovníky přírody, turistiky a cyklistiky.

Bezručovo údolí vzniklo působením řeky Chomutovky a rozkládá se na ploše šest a půl tisíce hektarů severozápadně od Chomutova. Výjimečný klid, relativní blízkost města i okouzlující přírodní scenérie z něj činí ideální místo pro romantickou dovolenou v páru i sportovní dovolenou s celou rodinou.

Pěší turisté si mohou projít zajímavou naučnou stezkou, která je opatřena několika informačními panely seznamujícími návštěvníky se zdejší flórou a faunou. Šestikilometrová trasa, která vede od louky nad rybníkem Hřebíkárnou a sleduje pravý břeh Chomutovky až k místu, kde stával Třetí dolský mlýn, rozhodně není náročná a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Zdatnější turisté pak mohou pokračovat dál, třeba vystoupat k malebné hrázi vodní nádrže Kamenička.
Kromě pěší turistiky nabízí Bezručovo údolí dostatek prostoru také pro cyklisty a milovníky kolečkových bruslí, kteří rozhodně ocení kvalitní asfaltový povrch cyklostezky z kraje údolí až ke Třetímu mlýnu. Na tomto místě se údolí člení, a tak se cyklistům otevírá množství cest k dalším atraktivním cílům. Mohou to být relativně blízké přírodní rezervace Novodomské rašeliniště a Buky nad Kameničkou nebo vodní díla Křimov a Kamenička. Stejně tak ale mohou projet Krušnými horami až do Hory Svatého Šebestiána, Načetína nebo na známý hrad Hasištejn. Více tipů na cyklistický výlet najdete také na internetových stránkách eChomutov.cz.
Výhodou Bezručova údolí je i zázemí, které nadchne především romantické duše. Restaurace na Prvním a Druhém mlýně vás pohostí domácí i zahraniční kuchyní, těšit se můžete i na zvěřinové speciality a grilovaná masa. První mlýn zároveň slouží jako penzion, z nějž můžete každé ráno vyrážet na toulky kouzelnou přírodou Krušných hor.
Dovolenou v Bezručově údolí můžete obohatit návštěvou chomutovského Podkrušnohorského zooparku i s jeho novou expozicí, skanzenem Stará ves nebo se můžete zajet vykoupat do Kamencového jezera. V jeho areálu kromě travnatých a písečných plážích naleznete také nejrůznější sportoviště a restaurace. Areál jezera skýtá zároveň další možnost, kde najít při cestě do Chomutova pěkné a klidné ubytování. Na celkový seznam hotelů a penzionů v chomutovském regionu se podívejte na stránky www.eChomutov.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA