Betlémy na hradě

Betlémy na hraděDatum konání : 4. 12. 2009 – 10. 1. 2010
Místo konání : Hradní galerie (Ostrava)

Výstava se rok od roku stává více mezinárodní. Betlémy z Polska, Slovenska a jiných zemí se postupně stávají tradicí na této akci a tomu jsme samozřejmě rádi! Přesto ale, podle většiny návštěvníků, nejatraktivnější ozdobou minulé výstavy byl Petřkovický havířský betlém od p. Kudelňaka. Jsme přece jen Ostravané a co naše město charakterizuje více než těžba uhlí a těžební věže. Babičky a maminky nejvíce upoutal Háčkovaný betlém od p. Vaškové, nad kterým se nejedna rozplývala. Děti se zájmem sledovali např. betlém z „kindrfiruger“ nebo pohyblivý betlém p. Kubicové. Samozřejmě nechyběli betlémářské skvosty od známých autorů (p. Král, Honka, Vaněk aj.)
Betlémy doplnilo modernější aranžmá a dekorace, než v minulých ročnících, o které se postarali studenti SŠOS Klimkovice a myslím, že výsledkem byla velmi hezká a kvalitní výstava, na kterou se přišlo podívat nejvíce návštěvníků za dobu trvání výstavy Betlémů a to přes 18 tisíc.
Na co se můžete těšit letos?
Pro velký zájem jsme do doprovodného programu k výstavě Betlémy opět zařadily „Vánoční tvůrčí dílničky pro děti i dospělé“. Akce proběhne 5. – 6. prosince v hradní galerii. Kniha návštěv dokazuje, že zájem byl opravdu veliký a že přidání dílniček k výstavě bylo skutečně „trefou do černého“. Letos si návštěvníci opět mohou vyrobit svou vánoční ozdobu, betlémek, vánoční prostírání, baňku nebo svícen a mnoho dalšího.
Jako již každoročně, hlavní doprovodnou akcí bude i letos Vánoční jarmark, který vždy přivítá více než 5 tisíc návštěvníků. Velmi rádi se k nám rok od roku vracíte, vychutnat si báječnou vánoční atmosféru a dokoupit dárky pod stromeček pro své nejbližší.

Otevírací doba :
10.00 – 18.00 hodin
24.12.2009 otevřeno pouze do 17.00 hodin
1.1.2010 zavřeno
Kontakt:
Tel.: +420 596 167 122
Fax: +420 596 167 125
zuzana.bohacova@cerna-louka.cz
Více..

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama