Betlémský příběh na zámku Potštejn aneb putování s andělem Arielem a holčičkou Barunkou do Betléma

Zámek Potštejn

Zámek Potštejn


Čeká Vás „Betlémský příběh“, Mikulášská nadílka, adventní koncert, pohádka pro děti, výstava patchworku, prohlídka Betlému v životní velikosti i zámecká cukrárna.
Betlémský příběh je hrané divadelní představení, které se odehrává ve zcela přetvořených a kulisami vybavených prostorách zámecké expozice. Nejprve navštívíte Barunčinu staročeskou chaloupku, kde jí maminka vypráví, jaké tradice se dodržovali za dob našich babiček a prababiček. Barunka se též vyptává na původ Vánoc a na narození Ježíška. Místo spánku se pak neposedná Barunka vydává na cestu dalekou, chce být u toho až se Ježíšek narodí. Bude, spolu s dětmi a andělem Arielem, cestovat nejen v čase, ale též po vysokých horách, pustých pouštích, půjde vesnicemi i lesem, potká pasáčky a lid, v Jeruzalémě se sčítající, tři vznešené krále a nenadále se octne na dobovém tržišti. Nakonec Barunka, Anděl i děti navštíví stálou expozici zámeckého Betlému v životní velikosti. Příběh Vám přiblíží mnoho zkušených herců i nadšených ochotníků. Současně si prohlédnete  zámecké místnosti, krásně vyzdobené v duchu starých českých vánočních  tradic, živý Betlém a mnoho dalšího.
Celý zámek provoní vánoční punč, který pro Vás nachystají služebné v dobových kostýmech. Neváhejte a přijďte spolu s námi putovat v čase, zámek Potštejn ožívá každou adventní sobotu.
Rezervace NUTNÁ! Tel: 728 939 028 nebo emailem na zamekpotstejn@zamekpotstejn.cz.
7.12.
10:00 – 17:00 Betlémský příběh – hrané vánoční prohlídky zámku, výstava patchworku, zámecký Betlém a zámecká cukrárna
15:30 Divadelní pohádka pro děti – premiéra 16:00 Mikulášská nadílka a slavnostní rozsvícení vánočního stromu
17:00 1.adventní koncert na zámeckém nádvoří
14.12.
14:00 – 17:00 Betlémský příběh – hrané vánoční prohlídky zámku, výstava patchworku, zámecký Betlém a zámecká cukrárna
17:00 1.adventní koncert na zámeckém nádvoří
21.12.
14:00 – 17:00 Betlémský příběh – hrané vánoční prohlídky zámku, výstava patchworku , zámecký Betlém a zámecká cukrárna 17:00 1.adventní koncert na zámeckém nádvoří
zámek Potštejn –  Jarníkova 1  517 43 Potštejn  www. zamekpotstejn.cz

Betlem_pribeh_plakat

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama