REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 30.5. a svátek má Ferdinand

Běháním pro charitu i pro zdraví

Datum konání : 8. – 9.5.2010
Místo konání : Praha

Centrum Prahy o víkendu 8. a 9. května ožije díky Volkswagen Maratonu Praha. Doprovodný program zahrnuje i běh studentů, rodin, dětí anebo psů.
Volkswagen maratonský víkend proběhne 8. a 9. května a letos nabízí široký program i pro neprofesionální běžce. Různých maratonů se tak mohou zúčastnit jak in-line bruslaři, tak rodiče s dětmi anebo majitelé psů. Organizátoři závodů navíc podporují myšlenku charitativních běhů a mnoho závodníků tak svou účastí pomůže některé z dobročinných organizací.
Hlavní závody maratonského víkendu budou odstartovány v neděli 9. května v 9 h ze Staroměstského náměstí. Jako první vyrazí všichni elitní běžci. O pět minut dříve však vyrazí německý běžec Ralf Klug, který se celý maraton pokusí zaběhnout pozpátku. „Běhání mě odjakživa baví a obvykle se snažím spojit svoji účast v závodech s příležitostí získat peníze pro některou z charitativních organizací. Pak mě napadlo, že kdybych se pokusil o něco skutečně neobvyklého, měl bych šanci získat pro charitu ještě více,“ okomentoval svůj nápad R. Klug.
Doprovodný program
V rámci maratonského víkendu proběhne ještě například finále Garnier Juniorského maratonu, závod In-line party 6,5 km, Univerzitní maraton, Procházka se psy anebo Rodinný minimaraton. Centrum Prahy ožije o maratonském víkendu i díky desítkám hudebních vystoupení, která se stala už tradiční součástí pražských běhů. Marathon Music Festival hostí každý rok téměř 50 kapel nejrůznějších žánrů a mnoho dalších pouličních zpěváků, muzikantů, tanečníků, kejklířů a dalších umělců.
www

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA